Įsteigta profesinė organizacija M.K. Čiurlionio menų mokykloje

2013-02-20

Vasario 19 d. įvyko susitikimas-diskusija su Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos darbuotojais. Po diskusijos įsteigta LŠDPS profesinė organizacija. Jos pirmininke išrinkta Elena Supejevienė, pavaduotoju – antrasis kandidatas į pirmininkus Remigijus Sabaliauskas bei dar penki komiteto nariai: Marius Balčytis, Petras Marcinkevičius, Vaidotas Gurskis, Albinas Galinis ir Vita Naumavičienė.

Steigiamajame susirinkime dalyvavo 52 steigėjai, o, pirmininkės teigimu, prašymų įstoti į naująją organizaciją yra beveik dar antra tiek. Steigėjai taip pat pritarė LŠDPS įstatams ir veiklos programai.

„Mūsų tikslas – bendradarbiauti su administracija ir esama profesine sąjunga, spręsti kilusius konfliktus ir problemas mokyklos viduje. Drįsiu pasakyti, kad mūsų tikslas – atkurti gerą M.K.Čiurliono menų mokyklos vardą, – tokį, koks buvo, kai aš atėjau į ją dirbti. Dirbkim, diskutuokim, bendraukim“, – kvietė daugiau nei trisdešimt metų mokykloje dirbanti E. Supejevienė.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pristatė savo organizaciją, pabrėžė savanoriškumo principą jungiantis į profsąjungas bei atvirumą diskusijoms. „Mūsų profesinė sąjunga tikrai nebijo diskusijos, galime išklausyti ir atsakyti į pačius mūsų organizacijai nepatogiausius klausimus“, – susirinkimo pradžioje kalbėjo pirmininkas. Jis išreiškė nusivylimą, kad darbuotojų klasė nesugeba susikalbėti ir susitelkti, o stambus kapitalas ir verslo grupuotės tuo tarpu turi didelės įtakos valstybės gyvenimui. „Tad mūsų laukia daug uždavinių, kuriuos turėsime spręsti kartu“, – sakė A. Navickas.