Situacija Zarasuose po šešių streiko dienų

2012-09-19

Zarasai

LŠDPS Zarasų rajono susivienijimas, organizuojantis streiką, džiaugiasi ir informuoja, kad derybose su Zarasų rajono savivaldybe pasiekta nemažai susitarimų. Kaip ir buvo sutarta, šiandien, Savivaldybės tinklalapyje paskelbti rugsėjo 28 d. Savivaldybės tarybos posėdžio sprendimų projektai, gyvybiškai svarbūs švietimo bendruomenei.

Malonu pranešti jums, kad Zarasų mokiniai mokyklų valgyklose pagal dabar svarstomą projektą nemokės už maistui paruošti reikalingą elektros energiją ir vandenį, ir jų pietūs iki 2014 m. nebrangs. Svarstomas 70 proc. antkainis tik  mokyklos valgykloje valgantiems darbuotojams.

 

Svarbu , kad grąžintas Teritorinės kolektyvinės sutarties, atmestos 2009 m., projektas. Tikriau sakant, net du jo variantai. Projektas virtęs sprendimu įtvirtintų demokratinį švietimo bendruomenės dalyvavimą sprendžiant visus su švietimu susijusius klausimus, sprendimai ir potvarkiai būtų svarstomi mokyklų bendruomenėse kartu su mokyklų vadovais, ieškant optimaliausių variantų.

Džiaugiamės Zarasų savivaldybės mero Arnoldo Abramavičiaus pažadu neformaliajam švietimui ir mokyklų aplinkai skirti papildomai  iki 150 tūkstančių litų. Tai neleistų visiškai sužlugdyti Meno mokyklos ir Sporto centro, ir bent minimaliai užtikrintų šių švietimo įstaigų funkcijų vykdymą.

Malonu, kad Zarasų rajono savivaldybės meras  A. Abramavičius lankydamasis streikuojančiose mokyklų bendruomenėse žada įtakoti UAB „Zarasų autobusai“ lankstesnę mokinių vežiojimo paslaugos kainų politiką.

Jeigu šie sprendimai būtų buvę svarstomi šiek tiek anksčiau, nebūtų įsiplieskusi dabartinė konfliktinė situacija, ir ugdymo procesas nebūtų trikdomas šešiose rajono mokyklų bendruomenėse.

Darbuotojų atstovai, jau nuo pirmo derybų posėdžio, savivaldybei siūlome derybose pasiektus  susitarimus, abiejų pusių gera valia, patvirtinti parašais, bet savivaldybės atstovai vengia ir atsisako savo pažadus patvirtinti parašais. Mes, švietimo darbuotojai, jau turime karčios patirties, kai pažadas, net ir patvirtintas ypač svaraus asmens parašu, nebuvo vykdomas. Kol vykstant deryboms nepasirašomi bendri susitarimų protokolai, Zarasų savivaldybės veiksmai atrodo visiškai neprognozuojami. Natūralu, kad tokiomis sąlygomis  atsiranda ir vis auga  nepasitikėjimas. Ko vertas projektas, pažadas, susitarimas, kuris neprotokoluotas ir nepatvirtintas jokiu parašu. Labai laukiame džiuginančių ir gyvybiškai svarbių susitarimų patvirtinimo.

2012 m. rugsėjo 24 d., pirmadienį, 12 val. Sėlių aikštėje LŠDPS Zarasų rajono susivienijimas organizuoja mitingą, kurio pagrindinę idėją atskleidžia Livius – Periculum in mora (delsti pavojinga). Tai mitingas prieš neteisybę, valdžios tyčiojimąsi iš žmogaus. Susirinkę savo miesto aikštėje, kalbėsime apie savo vaikus, išsakysime savo nuomones mūsų visų  bendruomenei rūpimais klausimais.

Zarasų rajono susivienijimo informacija

LSDPS_logas-tikras