Pritaria D. Pavalkio atšaukimui iš ministro pareigų

2015-04-28

Balandžio 28 d. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į Darbo partijos tarybą bei Seimo Darbo partijos frakciją su pareiškimu, jog palaiko sprendimą atšaukti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį iš pareigų.

Rašte taip pat primenama, kad dar 2014 m. lapkričio 13 d. Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ pareiškė nepasitikėjimą ministru.

„Su ministru Dainiumi Pavalkiu nerandame bendros kalbos nuo praeitų metų sausio, kai jungtinė profesinių sąjungų atstovybė prisistatė deryboms dėl šakos kolektyvinės sutarties. Socialinio dialogo principų ignoravimas privedė iki to, kad rudenį ir žiemą Lietuvoje teko rengti streikus.

Garsioji ministro Dainiaus Pavalkio vadovaujama Premjero sudaryta darbo grupė pasiūlymams dėl švietimo būklės pagerinimo rengti baigė darbą nepriėmusi esminių sprendimų. Mokytojus, ir mokinius ne kartą yra įžeidusi ministro Dainiaus Pavalkio arogancija ir nepagarbios replikos mokytojų ir mokinių atžvilgiu“, – teigia pareiškimo autoriai.

„Esame įsitikinę, kad švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis nenori ar negali dirbti ir laikytis duotos priesaikos, švietimo bendruomenė juo nepasitiki. Tikimės, kad Darbo partija nuosekliai vykdys savo sprendimą atšaukti Dainių Pavalkį iš pareigų, o  būsimasis Darbo partijos deleguotas švietimo ir mokslo ministras gerbs švietimo bendruomenę, laikysis socialinio dialogo principų ir imsis priemonių taisyti apgailėtinai šalies švietimo būklei“, – sakoma Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos ir Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovų Kęstučio Juknio, Andriaus Navicko ir Ramutės Minkevičienės pasirašytame rašte.

Žiniasklaidos teigimu, švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio likimas turėtų spręstis rytoj, balandžio 29 d.