Prezidiumo posėdyje

2016-12-28

alt

Gruodžio 27 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) prezidiumo posėdis. Pirmininkas Andrius Navickas apžvelgė nuveiktus darbus, aptarė švietimo politikos aktualijas. Taip pat svarstyti sąmatos, nario mokesčio, narių apskaitos, teisinių paslaugų teikimo, narystės „Solidarume“ klausimai

LŠDPS pirmininkas taip pat informavo, kad buvo kreiptasi į Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) bei Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkus su siūlymu įtraukti LŠDPS į susijungimo procesą organizuojančios bendros darbo grupės veiklą. Apie trijų organizacijų jungimąsi pranešta spalio pabaigoje.

Po LŠDPS kreipimosi buvo gautas Eugenijaus Jesino, Audriaus Jurgelevičiaus ir Jūratės Voloskevičienės atsakymas, kuriame informuojama, jog jie nematantys galimybės LŠDPS atstovams dalyvauti konsultacijose dėl susijungimo, o pagrindine kliūtimi įvardijamas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

A. Navickas priminė, jog pradedant 2012 m. suvažiavimu LŠDPS ne kartą kreipėsi į kitas profesines sąjungas siūlydama jungtis, tačiau palaikymo vis nesulaukdavo. Prezidiumo nariai apgailestavo, kad kitų organizacijų vadovai neįvertina fakto, kad jungiasi ne pirmininkai, o organizacijos, ir bendros profsąjungos lyderis taip pat būtų renkamas visų organizacijų narių. O juk šie nuolat kelia klausimą, kada šalyje veiks viena stipri švietimo šakai atstovaujanti organizacija.

Anot Prezidiumo narių, susidaro įspūdis, kad minėtų profesinių sąjungų pirmininkams, o ne nariams, Andrius Navickas yra kliūtis, kurios jie nesugebėtų įveikti demokratiniuose rinkimuose.

Prezidiumas nutarė, jog LŠDPS nemato kliūčių jungtis su kitomis profesinėms sąjungomis.  

LŠDPS inf.