Prasminga mokslo metų pabaiga

2015-06-25

alt

Baigiantis mokslo metams Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos profesinės organizacijos nariai išvyko į pažintinę ekskursiją-seminarą po pietvakarinę Lietuvą. Ekskursijos iniciatorė – profsąjungos pirmininkė Joalita Lynikienė.

Ekskursiją vedė geografijos mokytojas-ekspertas Jonas Malinauskas. Mokytojai susipažino su Panemunės,  Mažosios Lietuvos ir Kuršių nerijos regionų lankytinomis vietomis, istorijos, kultūros ir gamtos paveldo vertybėmis. Tūkstantmetė permaininga Lietuvos istorija iki šių dienų mums yra išsaugojusi labai įvairialypį palikimą.

Mūsų šalis, pirmoji iš valstybingumą atkūrusių Baltijos valstybių, 1992 m. prisijungė prie Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo globos konvencijos. Jau daugiau kaip 10 metų Lietuva dalyvauja Europos paveldo dienose, kasmet pasiūlydama vis kitas turtingo paveldo sritis. Tai įpareigoja kiekvieną pedagogą gilintis į mūsų krašto  vertybes, jas puoselėti ir saugoti, gerai išmanyti Lietuvos kultūrinį ir gamtinį paveldą, šių  vertybių perteikimo ugdytiniams didaktinius aspektus. Šiuolaikinėje švietimo bendruomenėje pabrėžiama, kad tik plėtodami konkrečias pedagogo kompetencijas mokytojai sugebės prisidėti prie ugdymo kokybės gerinimo, kaip pilietiškumo, kultūrinio sąmoningumo ir darnaus vystymosi sampratą. 

Išvykos- seminaro metu įgytos patirtys praturtino turimas pedagogų žinias istorijos, geografijos, meno, literatūros srityse. Išryškino pedagoginių kompetencijų ugdymo galimybes. Buvo aplankyti objektai Vilkijoje, Veliuonoje, Raudonėje,  žvejų gatviniame Mingės kaime Šilutės rajono savivaldybėje, plaukta laivu mėgaujantis žuviene.

Lankydamiesi Klaipėdoje, Lietuvos jūrų karo flotilėje mokytojai plačiau susipažino su kario profesiją. Džiugu, kad su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis supažindino buvę Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos auklėtiniai, dabartiniai karininkai, broliai komandoras- leitenantas Egidijus ir jūreivis Vytautas Oleškevičiai. Neišdildomą įspūdį paliko delfinų pasirodymas ir visa Kuršių nerija.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos profesinės organizacijos inf.