Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu, praeitą savaitę Lietuvos mokytojus įskaudino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos išplatinta žinia, kad nepasiskiepiję ir atlikti testo nepanorėsiantys pedagogai bus nušalinti nuo darbo ir negaus atlygio.
Tiesa, ministerija jau kitą dieną patikslino savo nuostatą, kad ir vakcinos, ir testavimosi atsisakę pedagogai galės dirbti kontaktiniu būdu. Vis dėlto įtampa neatslūgo – emocijos liejasi mokytojų grupėse socialiniuose tinkluose, ten apstu ir siūlymų protestuoti. Pedagogai socialiniuose tinkluose nerimauja ir dėl esą patiriamo iš mokyklų vadovų spaudimo skiepytis, ir dėl to, kad tenka ilgose eilėse šaltyje laukti pasitikrinimo dėl COVID-19.
LŠDPS pirmininkas A. Navickas
A. Navickas tikras, kad susiklosčiusioje įtemptoje situacijoje nėra neteisių, visi joje teisūs, tik ta tiesa, kurią dalis mokytojų priėmė kaip ministerijos šantažą, gali išjudinti valstybės laivą. „Mane piktina, kad didinama priešprieša. Ministerijos blaškymasis ar net šioks toks šantažas ir grasinimas sukėlė pasipriešinimo reakciją. Dauguma mokytojų buvo pasirengę ramiai skiepytis, norėjo to, bet išgirdę ministerijos šantažą sukluso ir suabejojo. Manau, situaciją reikia raminti ir sudaryti sąlygas skiepytis norintiems mokytojams”, – LRT.lt kalbėjo A. Navickas.
,,Susiklosčiusioje įtemptoje situacijoje nėra neteisių, visi joje teisūs, tik ta tiesa, kurią dalis mokytojų priėmė kaip ministerijos šantažą, gali išjudinti valstybės laivą.”
Profesinės sąjungos pirmininkas sakė, kad per nuotolinius visuotinius susirinkimus pedagogai išsakė savo nuomonę dėl skiepų – dauguma, anot jo, linkę skiepytis. ,,Tie, kas dirba kontaktiniu būdu, ikimokyklinio ugdymo pedagogai, seniai prašė skiepų ir laukė, norėjo apsisaugoti. Jie juk nekalbėjo ultimatumais ir grasinimais, kad atsisakys dirbti, jeigu negaus skiepo. Jie kantriai dirbo. Jei visos socialinės grupės pradės kelti ultimatumus, manau, valstybės laivas vis labiau įsisiūbuos ir vis sunkiau susikalbėsime. Tai nereikalingas karas“, – teigė A. Navickas.
,,Dauguma mokytojų buvo pasirengę ramiai skiepytis, norėjo to, bet išgirdę ministerijos šantažą sukluso ir suabejojo. Manau, situaciją reikia raminti ir sudaryti sąlygas skiepytis norintiems mokytojams.”
Jis sakė, jog yra ir abejojančių skiepais mokytojų. „Nekuriant sąmokslo teorijų galima pasakyti, kad yra įvairių mokytojų, jie turi savo gyvenimo filosofiją, kai kurie nelinkę vartoti vaistų, savo sveikata rūpinasi laikydamiesi sveikos mitybos dėsnių. Jų nereikėtų smerkti ir priešintis su jais nereikėtų“, – pabrėžė A. Navickas.
Jis mano, kad dabar reikėtų skiepyti visus norinčius, o paskui žiūrėti, kokia bus padėtis. „Juk ir vakcinos nėra pakankamai. Dabar, duokdie, mums paskiepyti visus norinčius. O paskui jau vertintume, koks būtų procentas nepasiskiepijusių, skaičiuotume, ar tai turės kokią nors įtaką. Nepasiskiepijusieji pirmiausia save stumia į pavojų“, – kalbėjo profesinės sąjungos vadovas.
,,Nekuriant sąmokslo teorijų galima pasakyti, kad yra įvairių mokytojų, jie turi savo gyvenimo filosofiją, kai kurie nelinkę vartoti vaistų, savo sveikata rūpinasi laikydamiesi sveikos mitybos dėsnių. Jų nereikėtų smerkti ir priešintis su jais nereikėtų.”
Antradienį daugelyje savivaldybių prasidėjo skiepijimas farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcina, kurios pirmoji siunta – 12 tūkstančių dozių – Lietuvą pasiekė savaitgalį. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pirmosios siuntos skiepais bus skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai iki 55-erių metų. Vyresnieji mokytojai, pasak SAM kanclerės, bus skiepijami „Pfizer“ ir „Modernos“ vakcinomis tuo pačiu metu, kai kiti bus skiepijami „AstraZeneca“ vakcina. Šiuo metu skiepijami pedagogai, dirbantys su pradinukais, kurių grįžimas į klases planuojamas anksčiausiai.
Per šią savaitę planuojama paskiepyti iki 20 tūkst. švietimo darbuotojų.
Daugiau skaitykite čia.
LŠDPS informacija, paruošta pagal LRT.lt