Po netikėtos žinios apie NŠA direktorės atsistatydinimą – skandalas NŠA mokymuose. LŠDPS pirmininko pavaduotojos L. Bručkienės komentaras

2024-02-27

Po  netikėtos žinios apie Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) direktorės Rūtos Krasauskienės pasitraukimą iš pareigų,  pirmadienį NŠA nuotoliniuose mokymuose iškilo dar vienas skandalas  – NŠA seminare dalyvavę pedagogai buvo išvadinti „psichine liaudimi“.

Portalui lrytas.lt  LŠDPS pirmininko pavaduotoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Bručkienė sakė, kad tokią lektorės reakciją greičiausiai iššaukė mokytojų pasipiktinimas, jog šie po intensyvios darbo dienos dar turi klausytis jiems organizuojamų mokymų.

„Tai nutiko po to, kai mokytojai paklausė, kodėl mokymai vyksta po pamokų, kelias dienas iš eilės, atidirbus iki 18 valandos vakaro. Lektorė užmiršo išsijungti mikrofoną ir per pertrauką su kažkuo šnekėjo. Tai nėra agentūros žmogus, ji samdyta, tai jai išsprūdo, bet yra ir kitas dalykas – mes susitikime su NŠA sakėme, kad yra labai negerai po pamokų planuoti tuos mokymus, nes mokytojai pavargę, ir jeigu tie mokymai vyksta kelias dienas iš eilės, kai mokytojai dar turi taisyti sąsiuvinius ir ruoštis pamokoms, iki vakaro sėdėti juose yra labai blogai.

Tai, sakyčiau, vienas dalykas yra lektorė, kuriai išsprūdo, kai mokytojai piktinosi, iš kitos pusės – tai yra tai, kaip NŠA sprendžia problemas. Į pastabas, į įžvalgas, kad čia bus problema, jie nereaguoja, ir daro taip, kaip patogiausia jiems“, – nusivylimo neslėpė L.Bručkienė.

Į tokį apibūdinimą L. Bručkienė reagavo su lengva ironija sakydama, jog pedagogai prie tokių epitetų jau spėjo priprasti.

„Žinote, kai mus išvadina broileriais ir komuniagomis, jau ir psichiniai – tai kur dar toliau? Kai jau nebelieka nieko, tada juokiesi“, –  su lengva ironija  kalbėjo L.Bručkienė.

Minėta situacija  L. Bručkienė pasidalijo savo Facebook paskyroje.  Apie tai jai papasakojo viena seminare dalyvavusi kolegė. 
,,O ką mes sakėme prieš metus, prieš pusmetį ir paskui kartojome kiekvieną mėnesį? Tačiau politikai ir valdininkai tiesiog apskabo padžiūvusias gėlyčių viršūnėles, o piktžolės ir toliau klesti.
 
O dabar desertui naujausia istorija: „Šiandien dalyvauju Nacionalinio egzaminų centro 11 kl. tarpinių patikrinimų vertintojų nuotoliniame seminare.
 
NŠA samdyti kolegos lituanistai, lektoriai, pamiršo išsijungti mikrofoną, ir nepastebėjo, tad mus, dalyvius, netyčia išvadino (cituoju) PSICHINE LIAUDIMI“ (I. Pulkauninkė).
 
Klausimas – o kas dabar dėl tokio akibrokšto turėtų atsistatydinti?”- rašo L. Bručkienė. 

Skaitykite daugiau: lrytas.lt.  Agnė Liubertaitė ,,Nuotoliniame NŠA seminare dalyvavę mokytojai sulaukė lektorės akibrokšto: išvadino „psichine liaudimi“2024-02-27