Birželio 2 d. įvyko pasitarimas dėl jungtinės švietimo profesinių sąjungų atstovybės, kuriame dalyvavo aštuonių organizacijų atstovai. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) atstovavo pirmininkas Andrius Navickas, pavaduotojai Erika Leiputė-Stundžienė ir Vytautas Silvanavičius.
Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius informavo, kad jo vadovaujama organizacija ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) susitarimą dėl jungtinės atstovybės sudarymo pasirašė 2013 m. spalio mėnesį. Vėliau prie šio darinio laipsniškai prisijungė Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos krikščioniškoji darbuotojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas. LŠDPS ir Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ iškėlė sąlygų dėl susitarimo dėl jungtinės sudarymo papildymo ir pakeitimo, dėl ko šiame susitikime ir buvo tariamasi.
LŠDPS pirmininkas A. Navickas padėkojo už kvietimą susitikti, pasidžiaugė, kad organizacijų pozicijos artėja viena prie kitos. Jis pabrėžė, kad LŠDPS jungtinės atstovybės veiklos tikslu laiko realios naudos švietimo darbuotojams atnešiančią kolektyvinę sutartį ir išreiškė viltį, kad „derybos nebus tik dėl derybų“.
Visiems susitarus dėl jungtinės švietimo profesinių sąjungų atstovybės susitarimo pakeitimų ir papildymų bei veiklos reglamento nuostatų, LŠDPS pirmininkas informavo, kad artimiausiame LŠDPS koordinavimo tarybos posėdyje birželio 11 d. bus priimtas sprendimas dėl jungimosi į vieną atstovybę.
Jeigu KT pritars naujai susitarimo redakcijai, kitame JA susitikime susitarimas dėl jungtinės atstovybės sudarymo bus patvirtintas besijungiančių organizacijų pirmininkų parašais. Tuoj po to bus pradėtas švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projekto derinimas, o radus visus tenkinantį variantą prasidės derybos su Švietimo ir mokslo ministerija. Vyriausybė ją vesti derybas dėl šakos kolektyvinės sutarties parengimo įgaliojo balandžio 8 d.