Moterų ypatingas vaidmuo švietime

2021-03-08

Kovo 8-ąją pasaulyje minima Tarptautinė moterų solidarumo diena. Ši diena pradėta minėti norint atkreipti dėmesį į moterų teisių ir lyčių lygybės klausimus.

Šiandien švietime moterų vaidmuo ypatingai reikšmingas ir jų lyderystė  šioje srityje akivaizdi –  apie 80 procentų darbuotojų,  dirbančių švietime, yra moterys, kurios auklėja ir moko ateities kartą. Dalis jų – dirbančios vadovaujantį darbą švietimo įstaigose bei profesinėse sąjungose.  

Vis tik švietime, kaip ir kitose srityse, moterys patiria įvairių iššūkių. Taip pat ir dėl  dabartiniu metu esančios pandemijos sukeltų sudėtingų darbo sąlygų. ,,Mokytojoms ir dėstytojoms teko greitai išmokti dirbti iš namų nuotoliniu būdu ir tuo pačiu skirti papildomo laiko mokymams, kaip tai daryti  internetu. Dėl šios priežasties darbo krūvis išaugo. Ši tendencija išliko ir po to, kai kai kuriose šalyse vėl buvo atidarytos mokyklos ir kilo didelis rūpestis dėl saugumo‘‘, – teigia Dianne Woloschuk, Education International moterų komiteto vadovė.

Tarptautinė organizacija  Education International džiaugiasi moterų indėliu švietime.

Skaitykite daugiau

Žiūrėkite video įrašą  čia

Education International (EI)  yra tarptautinė mokytojų ir švietimo darbuotojų profesinių sąjungų federacija, susidedanti iš 401 organizacijų 172 šalyse  bei atstovaujanti daugiau nei 30 milijonų švietimo darbuotojų

LŠDPS informacija