Mokytojų atlyginimų skaičiavimas neteisingas, Seimo nariai balsuodami dar gali ištaisyti klaidas

2023-12-02

Pasak Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Artūro Žukausko, nacionalinis susitarimas dėl švietimo yra vykdomas, tačiau pats skaičiavimo mechanizmas turi trūkumų.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko  Andriaus Navicko tai neįtikina – jis nemano, kad yra teisinga remtis ydų turinčiu atlygio skaičiavimo modeliu, o todėl  esant tokiam neteisingam atlyginimų skaičiavimui nebūtų sąžininga sutikti su Vyriausybės siūlomu darbo užmokesčio didinimu.

„Galime kiekvienas interpretuoti savaip, bet akivaizdu, kad skaičiuojama neteisingai. Kaip galima taip skaičiuoti – žmogus dirba už du, bet sakome, kad tai yra vienas žmogus. Nežinau, kažkaip logika nesusiveda“, – Eltai kritikavo vidutinio atlyginimo skaičiavimą A. Navickas.

„Absoliuti nesąmonė, jeigu mes sakytume, kad tai tinka ir taip susitarėme. Kam tada mes kalbame, kad ta profesija turi būti prestižinė, turi būti darbo užmokestis didesnis už vidutinį, jei bandome kažkaip pateisinti partijų susitarimą, kurios pačios iki galo nesuprato, kaip sutarė“, – kalbėjo streikuojančių mokytojų lyderis.

A. Navicko teigimu, Seimo nariai dar gali ištaisyti ydingą darbo užmokesčio skaičiavimą. Pasak profsąjungos pirmininko, tiek valdantieji, tiek opozicijoje dirbantys politikai turėtų pritarti mokytojų siūlymams didinti atlyginimus labiau nei numatė Vyriausybė.

„Dabar stebėsime – jie balsavimu tai gali ištaisyti. Akivaizdu, kad Seimas yra ta institucija, kuri gali priimti sprendimus, nepaisant to, ką partijos susitarė, tai nėra netgi teisės aktai, tai yra tiesiog galbūt kryptis kažkokia. Jei ta kryptis buvo neteisingai įsivaizduojama, jie gali savo balsavimu ištaisyti“, – sakė A. Navickas.

Vis dėlto, jei Seimo nariai nepateisins streikuojančių mokytojų lūkesčių, A. Navickas nesiruošia toliau derėtis su šia Vyriausybe dėl didesnių atlygių.

„Jei jie nenori taisyti savo klaidų, tegu netaiso – tarsimės su kita Vyriausybe, kad taisytų. Bet tada tegu nebando teisintis ir bandyti aiškinti, kad jie čia kažką spręs. Jų sprendimas yra likęs vienas dėl šito biudžeto. Su šita Vyriausybe toliau nebus prasmės derėtis, jeigu jie nepriims to sprendimo, kurio tikisi iš jų visuomenė“, – akcentavo LŠDPS lyderis.

 Primename, jog Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prašo kitų metų biudžete numatyti didesnį mokytojų atlyginimų kėlimą – po 15 proc. nuo sausio ir rugsėjo. Profesinė sąjunga taip pat yra pareiškusi nepasitikėjimą Vyriausybės atliktais vidutinio mokytojų darbo užmokesčio skaičiavimais.

Skaitykite daugiau čia