MOKYTOJAS A.DOČKUS: MOKYKLA NĖRA SAUGI VIETA, SERGA IR KOLEGOS, VIRUSĄ PARNEŠIAU ŠEIMAI

2020-11-13

Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos anglų kalbos mokytojas  ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narys Aivaras Dočkus šiuo metu serga COVID-19. Jis mano, kad užsikrėtė darbo vietoje. ,,Labai sunku pasakyti, bet kai mūsų mokykloje buvo paskelbtas karantinas, jau žinojome, kad yra ne vienas susirgimo atvejis mokykloje. Kai jau pajutau rimtus simptomus, gydytojas sakė atskaičiuoti tris paras atgal nuo simptomų pradžios. Vadinasi, užsikrėčiau tuo metu, kai dar vyko pamokos. Įtariu, kad tai nutiko darbo metu. Yra kolegų, kurie įsitikinę, kad užsikrėtė darbo vietoje. Neįmanoma užtikrinti saugumo, kai klasėje 45 minutes sėdi 15 ar 30 vaikų ir jie yra be kaukių. O net jei ir su kaukėmis, neįmanoma. Mokykla yra kelių šimtų žmonių masinis susibūrimas. Tad rizika yra daug didesnė nei bet kurioje kitoje darbovietėje, kur kabinete sėdi du–trys žmonės,‘‘ – teigė A. Dočkus.

Mokytojo teigimu,  nuotolinis mokymas yra vienintelis būdas. Yra savivaldybių, kurios nusprendė dirbti nuotoliniu būdu. Yra mokyklų, kur mokytojai verčiami grįžti. Pasak A. Dočkaus, kai paliekama spręsti savivaldybei ar mokyklai, kyla neaiškumas, kas sprendžia ir pagal ką sprendžia, kai sprendimai, kurie, atrodytų, priimami čia ir dabar, išties būna pavėluoti.

„Tikiuosi, kad žmonėms, priimantiems sprendimus, prabus elementarus žmogiškumas. Kartais pagalvoji, kad gal reikia sulaukti, kol jų artimiems žmonėms atsitiks ši nelaimė, susidurs su pandemija. Tai dvipusis dalykas: visuomenė spaudžia, o valdžia neretai pasiduoda visuomenės spaudimui. Tikiuosi, kad atsibus tas judėjimas, kuris buvo pavasarį, kai garsūs žmonės kalbėjo apie koronaviruso pavojus. Visuomenė, piliečiai, tauta turi susiimti ir palaikyti vieni kitus,“ – įsitikęs A. Dočkus.

Šia tema skaitykite pauspaudę čia  

Nuotraukoje A. Dočkus, E. Blaževič/LRT nuotr.