Mokytojams skiepai nebus privalomi

2021-12-29

 Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui priimti įstatymo pataisas, įvedančias privalomą vakcinaciją sveikatos apsaugos ir socialinio sektoriaus darbuotojams. Jei šie skiepytis nesutiktų, privalėtų dirbti nuotoliniu būdu, o jei tam galimybės nebūtų – būtų nušalinami nuo darbo nemokant atlyginimo. Jei tam pritars Seimas, tokios Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos įsigaliotų jau vasario 14 dieną. 

 Tuo tarpu nuspręsta, jog švietimo įstaigų darbuotojams kol kas privalomai skiepytis nereikės. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad tam reikalo nėra: jau yra imunizuoti virš 94 procentų darbuotojų.

Valdžios pozicija dėl privalomų skiepų pasikeitė staiga, kai imta kalbėti apie didžiulį mokytojų nepasitenkinimą ir dalies jų ketinimus išvis išeiti iš darbo.

 Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas LNK Žinioms  yra sakęs, jog  prievarta naudos neatneš ir  įvedus privalomą skiepijimą nepasiskiepiję mokytojai išeis iš darbo. ,,Aš manau, kad toks spaudimas žmogui, kuris mąsto kitaip, natūraliai sukelia reakciją dar labiau priešintis. Jei žmogui būtų ir toliau leidžiama pasirinkti, jis, matydamas tą realią situaciją, galbūt priimtų ir kitokį sprendimą“, – kalbėjo A. Navickas.

A. Navickas

A. Navickas

,,Mokytojų tikrai trūksta. Tai ir tie nepasiskiepijusiųjų  keli procentai, didelė tikimybė, trauksis iš švietimo sistemos“, – TV3 Žinioms (15.10) sakė LŠDPS pirmininkas.

Šiuo metu nepasiskiepiję mokytojai turi privalomai testuotis už savo lėšas. Trečiąja doze  yra pasiskiepiję 35 procentai švietimo įstaigų darbuotojų.

Daugiau šia tema skaitykite čia ir  žiūrėkite įrašą

LŠDPS informacija