Mokytojams buvo žadėta daug, tačiau dauguma pažadų taip ir liko pažadais

2023-09-07

Šiaulių Juventos progimnazijoje, anglų mokytoja dirbanti Vilija Klimavičienė LNK žinioms sakė, kad mokytojams buvo žadėta daug, tačiau dauguma pažadų taip ir liko pažadais. Mokytojai norėtų didesnių atlyginimų, mažiau vaikų klasėse, tačiau valdžia esą jų visai negirdi. „Jeigu mokytojas turi klasėje 30 vaikų, dar vaikų su specialiais poreikiais, tai jam be galo sunku dirbti, mūsų prašymas, kad vaikučių klasėse mažėtų, tai nėra tik čia ir dabar, ir tik šį pavasarį, ar vasarą atsiradęs reikalavimas, mes to prašome, iš tikrųjų, jau senai“, – kalbėjo anglų kalbos mokytoja V. Klimavičienė. Jau rugsėjo 15 dieną laukia poros valandų įspėjamasis streikas. Nesusitarus – rugsėjo 29 dieną prasidėtų neterminuotas streikas.

V. Klimavičienė

„Jeigu (rugsėjo – red. past.) 29 dieną mes neturime susitarimų, neturime parašų, mes niekur negalime tos streiko datos perkelti, nustumti, 29 diena yra ta riba, kada streikas tikrai prasidės“, –sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

A. Navickas

Streike, pasak A. Navicko, dalyvautų mažiausiai šeši tūkstančiai mokytojų. Pavyzdžiui, Šiaulių Juventos progimnazijoje streikuotų daugiau kaip pusė pedagogų. „Jeigu nesusitarsime, mes kaip ir priversti… Negalime atsitraukti nuo tų tikslų, nes kitu atveju netenka prasmės jokie susitarimai“, – teigė A. Navickas.

Skaitykite daugiau delfi.lt

Reportažą žiūrėkite čia