Mokytojai Ukrainos vaikams

2022-02-27

Šiomis dienomis, kai ukrainiečiai yra stoję į žūtbūtinę kovą už savo (ir mūsų) laisvę, tai suvokiančių piliečių pareiga padėti tiek, kiek tik jie gali. Kiekvienas atskirai ir visi kartu.

Švietimo bendruomenė yra sąmoninga ir atsakinga, gebanti ne tik jautriai  reaguoti, bet ir susitelkusi veikti net pačiomis sunkiausiomis akimirkomis.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kaip organizacija iš sukauptų lėšų skiria finansinę paramą ukrainiečių vaikams. 

Suprantame, kad šiuo metu labai svarbu užtikrinti nuo karo nukentėjusių šeimų priėmimą ir pirmąją pagalbą. Ir tai ne tik fizinis saugumas, bet ir sklandus ugdomasis  procesas mažiesiems ukrainiečiams. Organizaciniai darbai gali užtrukti ir gerokai ilgiau, o karo siaubo ir kelionės iškankintiems vaikams reikia ramybės, saugumo,  įprasto taikaus gyvenimo ir galimybės toliau mokytis. Todėl visuomeninės iniciatyvos šituo metu galėtų padėti sklandžiau teikti įvairiapusę pagalbą.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Nacionalinė katalikiškų mokyklų asociacija ir Mokytojai pabėgėliams (Teachers for refugees in LT) kviečia visas galinčias Lietuvos ugdymo įstaigų bendruomenes padėti pabėgėlių iš Ukrainos vaikams.

Mūsų tikslas yra susivienyti, kad galėtume kuo greičiau užtikrinti vaikų ugdymą.

Siūlome kelias galimybes:

  1. Savo ugdymo įstaigose priimti Ukrainos vaikus ir organizuoti jų ugdymo procesą (registracija čia).
  2. Pasiūlyti savo kaip mokytojų savanorių paslaugas padedant organizuoti ugdymo procesą kitose įstaigose (registracija čia).

Prašome mokytojų susitelkti ir tuo, ką yra sukaupę geriausio – savo įgūdžiais, žiniomis, pedagogine išmintimi ir meile vaikams – pasidalinti su likimo išbandymus patiriančios tautos jaunąja karta.

Taip pat kviečiame ir kitas organizacijas prisidėti prie iniciatyvos.

Anketas, patvirtinančias apsisprendimą, prašome atsiųsti per savaitę (iki 2022-03-08).

 

Andrius Navickas, LŠDPS pirmininkas,

tel. +370 601 57747 pirmininkas@lsdps.lt

Bartas Pauwelsas, LŠDPS narys,  ,,Teachers for refugees’’ koordinatorius,

 tel. +370  677 41783 teachers.for.refugees.lt@gmail.com 

Rūta Šalkauskienė, Nacionalinės katalikiškųjų mokyklų asociacijos pirmininkė,

tel. +370 616 54 636 kasociacija@gmail.com