Likus mažiau nei mėnesiui iki vienuoliktokų tarpinių patikrinimų, juos rengiančią Nacionalinę švietimo agentūrą kritikuoja tiek mokytojai, tiek moksleiviai

2024-02-21

Likus mažiau nei mėnesiui iki vienuoliktokų tarpinių patikrinimų, juos rengiančią Nacionalinę švietimo agentūrą kritikuoja  mokytojų ir mokinių bendruomenės. 

Tiek mokytojai, tiek mokiniai kritiškai vertina neaiškią ir dažnai keičiamą  tarpinių egzaminų tvarką. Mokytojų bendruomenė skundžiasi, kad jų išsakoma kritika valdininkams nerūpi. Daug klausimų kyla dėl apmokėjimo, kai mokytojai dirba kaip vertintojai. Mokytojai patiria didelį spaudimą iš mokyklų vadovų, yra neaiški apmokėjimo tvarka ir mokytojai jaučiasi labai spaudžiami dalyvauti tarpiniuose patikrinimuose kaip vertintojai.

Dalis tarpinių patikrinimų vyks kone kasdien, o lietuvių kalbos ir literatūros – per moksleivių atostogas.  Atostogų laiko naudojimas liūdina mokinių bendruomenę, piktina mokytojus dėl nesutarto iš anksto papildomo darbo per moksleivių atostogas, kurių metu mokytojams mokama tik už valandas bendruomenei, todėl dalis mokytojų atsisako dalyvauti vienuoliktokų tarpiniame žinių patikrinime. 

Tiek  mokytojų, tiek mokinių  teigimu, daug painiavos dėl tarpinių atsiskaitymų įneša atnaujintos bendrojo ugdymo programos. Štai, pavyzdžiui, istorijos mokytojai, gavę programas ir su jomis padirbėję, pamatė, kaip iš tiesų sudėtinga yra pasiekti  užsibrėžtus tikslus. Todėl, sekdami mokytojų lituanistų pavyzdžiu, pateikė peticiją,  kreipdamiesi į ŠMSM ir NŠA keisti programą ir šias naujoves pristabdyti. 

LRT radijo laidoje ,,10 balų“ LŠDPS narys istorijos mokytojas Robertas Ramanauskas teigia, jog istorijos programos nebuvo sudarytos atsižvelgiant į kritiką, kad ,,apimtys per didelės ir neįkandomos“:  ,,Atsitrenkiame į sieną ir užsispyrimą,  netgi  bandoma sudaryti įspūdį, kad mokytojai pritaria, nors  mokytojai kovoja su visais negerumais, kas yra programoje. <….> Programa padaryta skubotai, pigiai ir be aiškaus tikslo, nors su aiškiom  intencijom ,<…> 11-12 klasių programa nepritaikyta mokyklai,  iš esmės per dvejus metus, ką turi padaryti mokytojas su savo vienuoliktokais, dvyliktokais,  tai yra istorijos bakalauro studento studijos“.

R. Ramanauskas

Daugiau skaitykite: 

15min.lt.Artėjantys tarpiniai patikrinimai mokiniams kelia nerimą: dalis jų – per atostogas

lsdps.lr .Dalis mokytojų atsisako dalyvauti vienuoliktokų tarpiniame žinių patikrinime, kurio dalis vyks per moksleivių Šv. Velykų atostogas

  Laidos įrašai šia tema: 

10 balų. Kodėl istorijos mokytojai tik šiandien pamatė atnaujintos mokyklinės programos spragas?

10 balų. Dešimt balų. Mokytojai kyla į kovą su NŠA – atsisakinėja vertinti vienuoliktokų pusegzaminius