Mokytoją asmeninėmis darbo apsaugos priemonėmis privalo aprūpinti darbdavys

2021-12-08

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) yra gavusi nusiskundimų iš penkiolikos savivaldybių, jog dalyje šalies ugdymo įstaigų mokytojams nesuteikiamos darbo apsaugos priemonės – kaukės ar respiratoriai. Todėl gruodžio 1 d. ji kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl darbdavio pareigos aprūpinti darbuotojus asmeninėmis darbo apsaugos priemonėmis (apie tai skaitykite LŠDPS pranešime).

,,Mūsų žiniomis, yra savivaldybių, kurios tomis kaukėmis neaprūpina. Taip yra Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Marijampolėje ir dar apie 10 kitų. Tai visose tose savivaldybėse, kaip matome, yra nesusikalbėjimo ir neaiškumo dėl to, kokia tvarka, kaip tas kaukes mokytojai galėtų gauti, ir, jei negauna, tai kodėl tada niekas nesidomi, kodėl tų kaukių nereikia”, – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad kaukėmis mokytojus turėtų aprūpinti savivaldybės. Pasak ministrės, tokių galimybių savivaldybės turi, išlaidas paskui kompensuoja Finansų Ministerija. ,,Darbdavys turi parūpinti <…>  mokytojus kaukėmis”, – teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Tačiau kai kurie savivaldos atstovai sako, kad pagrindu aprūpinti kaukėmis mokytojus dėl jų darbo specifikos nėra. Savivaldybių atstovai mano, kad kaukėmis jie neprivalo aprūpinti.

LŠDPS Alytaus m. susivienijimo pirmininkės ir etikos mokytojos Meilės Platūkienės teigimu, jos mokykloje kaukių neduoda – savivaldybė atsakė, esą tam pinigų nėra. ,,Visiems kaukes dėvėti yra privaloma, ir medicinines dar kaukes. Ne tas, kur mes gal buvome dar nusipirkę ir ganėtinai daugiau. O dabar reikalavimas yra griežtesnis. Tai kaip ji ne darbo priemonė? Tai gal tada ji ne darbo priemonė,  tai gal mes galėtumėme į darbą eiti be kaukių?“- sako M. Platūkienė.

Kai kurie savivaldybių atstovai  teigia, jog, jei yra poreikis ir mokytojai prašo kaukių, kaukėmis aprūpina. Toks požiūris nesuprantamas LŠDPS pirmininkui A. Navickui.  

,,Įsivaizduokite, jeigu ir mokytojai bendrautų maždaug tokia forma tose savivaldybėse: kam reikia vadovėlių, tai duodame, bet jei mokiniai mūsų neprašo vadovėlių, tai gali puikiai  mokytis ir be jų“, – ironizavo  A. Navickas.

Daugiau  šia tema galite žiūrėti  čia

LŠDPS informacija