Mokytojų profesinei sąjungai grasinama teismu

2020-02-27

Irmanto Gelūno/15 min. nuotr./Aidas Aldakauskas

                  Irmanto Gelūno/15 min. nuotr./Aidas Aldakauskas                                                                                                                                                     

Antradienį ŠMSM vykusio pirmo susitikimo su visomis švietimo profesinėmis sąjungomis dėl bendros švietimo kolektyvinės sutarties rengimo paaiškėjo labai neatsakingas ir nedemokratiškas kai kurių derybų dalyvių požiūris.

Atsižvelgiant į tai, jog šakos kolektyvinėje sutartyje priimti sprendimai galioja ne tik švietimo profesinių sąjungų nariams, bet visiems švietimo sektoriaus darbuotojams (ir ne profesinių sąjungų nariams), pirmojo posėdžio metu LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas teikė siūlymą derybas filmuoti, kad jos taptų viešos ir prieinamos visiems švietimo sektoriaus darbuotojams. Deja, toks siūlymas sulaukė aršaus pasipriešinimo, o Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius A.Aldauskas netgi grasino teismu. Tokia pozicija LŠDPS kelia abejonių dėl derybų proceso skaidrumo.

Iki šiol buvome įsitikinę, kad viešas derybų procesas yra jau įprasta praktika demokratinėje Lietuvos valstybėje. Juk Seimo, Vyriausybės posėdžiai yra transliuojami viešai, o, be to, kaip posėdžio metu pripažino ir ŠMSM atstovai, precedentas transliuoti ne tik posėdžius, bet ir derybas jau yra. Būtent 2018 metais ŠMSM iniciatyva buvo transliuojamos derybos. Šie vaizdo įrašai, kuriuos galima rasti ŠMSM „YouTube“ paskyroje, susilaukė apie 19 tūkstančių peržiūrų.

Tad LŠDPS vadovybė vasario 27 d. 12 val. šaukia neeilinį prezidiumo posėdį, kuriame aptars iškilusias derybų proceso skaidrumo problemas ir ieškos sprendimo būdų. Posėdis vyks LŠDPS būstinėje (Vingrių g. 6A, Vilnius).

 

LŠDPS informacija