Ministrui tikinant, kad šiais metais altyginimai mokytojams nebus keliami, neatmetamas streikas

2023-08-20

Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui tikinant, kad šį rugsėjį ministerijai nepavyks padidinti darbo užmokesčio mokytojams, atlyginimų kėlimo prašanti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) neatmeta streiko galimybės.

„Svarstome tikrai visas galimybes, taip pat ir streiko galimybę. Tam renkamės pirmadienį, dalyvaus visų Lietuvos mokyklų atstovai. Kviečiame ir ministrą – norėsime išgirti jau galutinį pasiūlymą“, – Eltai teigė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

„Tada priimsime sprendimą (dėl streiko – ELTA). Jeigu tikrai nesulauksime konkrečių siūlymų, būtų visai logiškas sprendimas skelbti streiką“, – pridūrė jis.

Jis pabrėžė, kad tai nebus vienašališkas sprendimas – po susitikimo su ministru mokyklų atstovai kartu nuspręs, ar skelbti streiką.

„Norėsime išgirsti ministro tikslius, galutinius atsakymus, ir klausime mokytojų, ką jie mano. Sprendimas tikrai bus nevienašališkas, tą nuspręs visų mokyklų atstovai“, – akcentavo A. Navickas.

Pasak švietimo profsąjungos pirmininko, politinių partijų susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos tikslai nebuvo įgyvendinti. A. Navicko teigimu, ministerija taip pat neatsako, kada tiksliai kitais metais, kaip numatyta susitarime, bus keliami mokytojų atlyginimai.

„Mes laukiame šios Vyriausybės duotų pažadų jau tris metus, nuolat jie buvo nustumiami ir tie atlyginimų kėlimai buvo tokie, kad iš tikrųjų tas santykinis darbo užmokestis mažėjo. Matome, kad tie partijų susitarimai liko neįgyvendinti“, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas.

„Ministerija nori nustumti atlyginimų kėlimus net iki kitų metų rugsėjo, nepasakydama konkretaus laiko. Akivaizdu, kad jie nori kėlimą nustumti į tą laikotarpį, kai bus rinkiminis periodas ir kai derybos ar diskusijos tuo klausimu nebevyks“, – aiškino A. Navickas.

Švietimo darbuotojų profesinei sąjungai toliau raginant didinti mokytojams atlyginimus, švietimo ministras G. Jakštas tikina, kad šiais metais to padaryti nebepavyks.

Daugiau čia

Skaitykite daugiau