Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) su nerimu stebi situaciją, besiklostančią Lietuvoje dėl pačių įvairiausių nesklandumų, susijusių su atnaujintų programų diegimu ir prasidėjusiais tarpiniais patikrinimais. Dar 2023 m. rugpjūčio mėn. mokymuose Birštone abejonės dėl reformų savalaikiškumo buvo išsakytos tiek viceministrui R. Skaudžiui, tiek ir ministrui G. Jakštui. Tada diskusijos metu buvo išryškintos esamos ir galimos problemos, rizikos ir trikdžiai, kurie kils, jeigu neparuošti pokyčiai bus įgyvendinami. Deja, negebėjimas girdėti ir priimti ryžtingus sprendimus artėjant krizei baigėsi paskelbtu mokytojų streiku. Dabar akivaizdžiai matome – ŠMSM, NŠA ir visų kitų negelbsti tos su kitomis profesinėmis organizacijomis pasirašytos sutartys: darbo sąlygos mokytojams ir mokiniams šiais mokslo metais tragiškai pablogėjo.
Dabar jau ministeriją peticijomis, viešais laiškais ir reikalavimais stabdyti neparuoštus pokyčius bando paveikti ne tik įvairios dalykininkų asociacijos, bet ir tėvai bei patys eksperimento absurdą išgyvenantys mokiniai. Net ministras G. Jakštas viešai pareiškė, kad sukurs net kelias komisijas, kurios tikrins, ar buvo tinkamos fizikos ir matematikos užduotys. Tai dabar po kiekvieno tarpinio atsiskaitymo bus po komisiją? O gal dėl solidumo iškart keturias, kurios susitaria, kad viskas gerai?
LŠDPS viešai palaiko mokytojus, tėvus ir mokinius šitoje kovoje už kokybišką ir atsakingai organizuojamą ugdymo procesą. Reformos turi būti ne tik išrašytos, bet ir tinkamai paruoštos, su bendruomenėmis turi būti ne tik kalbama, bet taip pat girdima ir reaguojama. Pakeista NŠA direktorė R. Krasauskienė nėra išeitis, kai reformų iniciatoriai ir organizatoriai tyliai toliau kuria naujus pokyčių planus. Šitie tik prasidėję tarpiniai patikrinimai dar kartą įrodo, kad mūsų švietimo politikai priima neatsakingus, krizę tik gilinančius sprendimus.