LŠDPS Utenos rajono susivienijimo spalio mėn. vykę renginiai

2023-11-03

2023-10-02 įvyko Utenos rajono savivaldybės vadovų – mero Marijaus Kaukėno, vicemerės Daivos Pečionės, administracijos direktoriaus Pauliaus Čyvo, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Rumualdo Kraulišo – susitikimas su Utenos rajono švietimo įstaigų profesinių sąjungų atstovais. Susitikimo tema – viena svarbiausių šiandienos aktualijų – mokytojų streikas. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas A. Navickas į Uteną užsuko, su grupe mokytojų keliaudamas pėsčiomis iš Zarasų į Vilnių prisijungti prie streikuojančių mokytojų, susirinkusių prie LR Vyriausybės rūmų.

2023-10-24 įvyko susitikimas su LRS nariu E. Pupiniu. Susitikimo tema- apie švietimo problemas, kurias būtina spręsti ir tam skirti būtina kur kas daugiau valstybės dėmesio. Dar vienas klausimas- apie seimo nario namų darbus, nes URS pirmininkė Edita Edmundui pateikė susipažinimui pluoštą  dokumentų apie Utenos miesto mokytojų darbo krūvio sandarą ir gaunamą už tai  atlyginimą.

2023- 10-24 taip pat įvyko susitikimas su Utenos rajono savivaldybės meru M. Kaukėnu, kurį organizavo Utenos demokratai E.Puodžiukas ir R.Skeirienė.  Utenos rajono savivaldybė atidžiai stebi susiklosčiusią švietimo sistemos situaciją ir siekia išspręsti streiko metu mokytojų iškeltas problemas. Dar prieš streiką savivaldybės vadovai savo iniciatyva ne kartą buvo susitikę su Utenos rajono švietimo įstaigų profsąjungų nariais, išklausė jų pageidavimus ir pasiūlymus. Jau paskutiniajame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame rugsėjo 28 d., buvo priimtas sprendimas švietimo pagalbai papildomai skirti 12 etatų. Taip pat priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų pareigybių skaičius padidintas 5 etatais. Artimiausiu metu bus sprendžiamas pedagogų darbui reikalingų kanceliarinių priemonių įsigijimo klausimas.

2023-10-30 Utenos ,,Saulės“ gimnazijoje vyko Utenos rajono susivienijimo narių susitikimas su LŠDPS pirmininku A.Navicku ir pirmininko pavaduotoja E.Leipute- Stundžiene. URS pirmininkė E. Ivonienė pristatė ataskaitą, kas buvo nuveikta kovo- spalio mėnesiais. Ji pasidžiaugė, kad pavyko rasti bendrą kalbą su Utenos rajono savivaldybės tarybos nariais: demokratais ,,Vardan Lietuvos“ ir jų lyderiu E.Puodžiuku, komitetu ,,Stipri Utena“ ir jo lyderiu V.Šeršniovu, socialdemokratų lyderiu V.Lankausku. Merui M.Kaukėnui įteikta susipažinti ,,Utenos rajono savivaldybės ir LŠDPS Utenos rajono susivienijimo teritorinė švietimo kolektyvinė sutartis“. URS pirmininkė pasidžiaugė, kad  įsikūrė dvi naujos profesinės organizacijos: Utenos ,,Saulės“ gimnazijoje ir Utenos A.Šapokos gimnazijoje.

Nuotraukų galerija čia

LŠDPS Utenos miesto susivienijimas

LŠDPS Utenos miesto susivienijimo inf.