LŠDPS tarptautinės organizacijos CESI švietimo ekspertų komisijos nuotoliniame posėdyje

2021-07-01

Birželio 29 d. CESI (The European Confederation of Independent Trade Unions) švietimo ekspertų komisija (EDUC) rinkosi  į  nuotolinį steigiamąjį posėdį. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai,  priklausančiai nacionaliniam centrui – Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai (RJPS), atstovavo Danguolė Pilipavičienė.

 Susitikime vienbalsiai  pritarta, kad prezidentu būtų paskirtas Salvatore Piroscia iš CONFSAL (Italija),o pirmininko pavaduotojais –  Luc Viehé iš SPELC (Prancūzija) ir Daniëlle Woestenberg iš CNV (Nyderlandai). Susitikime aptarti Švietimo ekspertų komisijos 2021 m. prioritetai, reformos ir investicijos švietimo srityje, sektoriaus poreikiai ir „Covid19“ pandemijos  poveikis Europos valstybių švietimo sistemoms.

Švietimo ekspertų komisijos pirmininkas S. Piroscia sakė: „Šiandien turėjome galimybę aptarti daugelį nagrinėjamų klausimų. Turime sutelkti dėmesį į mokytojo vaidmenį, darbo sąlygas švietime ir kartų pasikeitimą mūsų mokyklose. Kiekviename sprendime, kiekviename projekte, kiekvienoje galimybėje turime galvoti, kokį poveikį tai turės kitoms kartoms“.

K. Heeger, M. Migliori, S. Piroscia

CESI generalinis sekretorius K. Heegeris pridūrė: „Mes susiduriame ne tik su koronos sveikatos krize, bet ir su ekonomine bei socialine krize, esame skaitmeninio ir žaliojo perėjimo viduryje, o švietimas atliks pagrindinį vaidmenį, įgyvendinant  visus šiuos pokyčius. Jaunimas yra kiekvienos visuomenės esmė, o išsilavinimą ir žinias perduodantys žmonės turi likti dėmesio centre ateinančiais metais “.

Kitas CESI EDUC posėdis planuojamas spalio mėnesį.

 Daugiau šia tema galite rasti  čia

LŠDPS informacija