LŠDPS pirmininko pavaduotoja E. Leiputė-Stundžienė: ,,Norint įgyvendinti sėkmingai atnaujintą turinį, turi būti jam pilnai ir pasirengta”

2023-06-01

Švietimo bendruomenė nesutaria dėl ugdymo naujovių: mokytojai prašo vėlinti, direktoriai ragina nestabdyti proceso

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmadienį surengtoje diskusijoje dėl atnaujintų bendrojo ugdymo programų diegimo švietimo darbuotojų profesinės sąjungos ir mokytojai teigė bijantys, kad nuo rugsėjo išaugsiantis krūvis mokytojams dėl neišleistų atnaujintų vadovėlių juos gąsdina.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė neneigia, kad mokymo turinys turi būti atnaujintas, tačiau jo diegimui dar nėra tinkamai pasiruošta. „Visos mūsų profesinės sąjungos vardu noriu pasakyti, kad atnaujinti turinį tikrai reikia, kadangi turinys buvo atnaujintas seniai ir jis turi būti naujas, bet, mūsų galva, nėra pasirengta taip, kad mokytojai, startuodami nuo rugsėjo 1 dienos, jaustųsi saugiai ir norėtų grįžti į mokyklas.  (…) Mokytojai visi labai bijo ir visi jaudinasi dėl išaugusio krūvio“, – diskusijoje kalbėjo E. Leiputė-Stundžienė.

ŠMK diskusija 

„Tai reiškia, kad šiandienai atnaujintam turiniui neturime vadovėlių, neturime mokymo priemonių, o ką tai sąlygoją? Sąlygoja tai, kad mokytojų darbo krūvis išauga, mokytojų darbo sąlygos tampa nepatrauklios. Taigi, mes manome, kad norint įgyvendinti sėkmingai atnaujintą turinį, turi būti jam pilnai ir pasirengta“, – pridūrė LŠDPS pirmininko pavaduotoja. 

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) primena, kad praėjusių metų rugsėjį Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė savo įsakymu patvirtino 44 bendrąsias mokyklines programas. Iš viso buvo atnaujintos 47 bendrojo ugdymo programos. Atnaujintos programos nuo kitų mokslo metų planuojamos diegti 1, 3, 5, 7, 9 klasėse ir III gimnazijos, o likusiose klasėse – nuo 2024 m. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) teigimu, ugdymo turinį buvo nuspręsta atnaujinti dėl pokyčių švietime, atsižvelgta į naujausius mokslo pasiekimus, tarptautinių tyrimų ir nacionalinių pasiekimų patikrinimų rezultatus, tarptautinių organizacijų ekspertų rekomendacijas. 

2023-05-29 Švietimo ir mokslo komiteto diskusijos dėl atnaujintų bendrojo ugdymo programų diegimo  vaizdo įrašą galite rasti čia (LŠDPS pirmininko pavaduotojos E. Leiputės -Stundžienės pranešimą žiūrėkite nuo 00:15:30)

Daugiau apie tai skaitykite  čia