LŠDPS PIRMININKO ANDRIAUS NAVICKO DARBINIS VIZITAS ALYTUJE

2020-10-08

Spalio 6 dieną Alytuje lankėsi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Drauge su LŠDPS Alytaus miesto susivienijimo pirmininke Meile Platūkiene jie dalyvavo susitikime su Alytaus rajono savivaldybės meru Algirdu Vrubliausku, administracijos direktore Gintare Jociunskaite, laikinai Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją pavaduojančiu vyr. specialistu Vytautu Paškevičiumi. Susitikimo metu buvo aptarti 24 probleminiai klausimai, kuriuos iškėlė rajono mokytojai. Kaltinti jų neišmanymu ar vangumu tikrai negalima. Rajono pedagogai turi kompetencijų šiuolaikiškai ir inovatyviai dirbti, geba susidoroti su iššūkiais, kurie kyla šiandienos sąlygomis. Tik kartais pasigenda supratingumo ir socialinio dialogo su ugdymo įstaigų, savivaldybės vadovais. Švietimo bendruomenė labai tikisi, kad tai, ką pažadėjo savivaldybės vadovai, bus ištesėta.

Po pietų A. Navickas susitiko LŠDPS Alytaus miesto pirminių organizacijų valdybos nariais, svečio teisėmis dalyvavo ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Povilas Labukas. Jis pasidžiaugė, kad Alytus tapo pirmuoju miestu, kur pradėti organizuoti LŠDPS ir miesto ugdymo įstaigų vadovų susitikimai, kuriuose diskutuota aktualiais klausimais, derinti požiūrio taškai. Prie šių susitikimų organizavimo daug prisidėjo ir pats tarybos narys. P. Labukas labai rimtai prisiekė amžiną ištikimybę ir įsipareigojo uoliai dirbti visų švietimo darbuotojų labui.

LŠDPS pirmininką A. Navicką džiugina, kad Alytuje gausus profesinės sąjungos narių skaičius, kad esame stiprūs, kad siekiame socialinio dialogo. Anot jo, profsąjunga turi priedermę stebėti valdžios sprendimus ir juos vertinti, kartais imtis veiksmų. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos prioritetas – ne papildomos atostogų dienos, bet mokytojų atlyginimo koeficiento didinimas. Dar vienas labai svarbus dalykas – priimant strateginius sprendimus sprendžia visi profsąjungos nariai. Susitikimo pabaigoje buvo aptartos problemos, atsakyta į iškilusius klausimus.

 LŠDPS Alytaus miesto susivienijimo informacija