LŠDPS pirmininkas galimybę grąžinti į mokyklas 5-11 klasių moksleivius vertina skeptiškai

2021-04-28

Vyriausybė į mokyklas leido grįžti visiems: nuo gegužės 10-osios gali grįžti ir  5–11 klasių moksleiviai. Savivaldybės dėl ugdymo organizavimo gali apsispręsti pačios. Tose savivaldybėse, kur sergamumas didesnis, testuotis  mokiniams būtina. Be kaupinių testavimo gali būti testuojamasi ir greitaisiais antigeno testais.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga  (LŠDPS) galimybę į klases grįžti ne tik pradinukams ir abiturientams vertina skeptiškai. „Gauname nemažai pastebėjimų, kad mokytojai dauguma nėra paskiepyti, yra tokių savivaldybių, kur vakcinavimas nesiekia net 30 procentų. Mokytojai diskutavo, ar grįžti dirbti su abiturientais, o čia dabar toksai dar platesnis siūlymas grįžti visiems, kai neišku dar,  kaip pavyks užtikrinti saugią aplinką darbui su abiturientais“, – teigia LRT Žinioms LŠDPS  pirmininkas Andrius Navickas.

Profesinės sąjungos vadovas kritikuoja ir pasiūlymą  pamokas vesti lauke. Jo manymu,  tai būtų ne pamokos, o tiesiog pasibuvimas lauke.  ,,Visi klausia , o kokia prasmė kelias savaites pabūti lauke su vaikais. Tai ir dabar to niekas nedraudžia daryti “, – kalbėjo A. Navickas.

 Įrašą žiūrėkite čia

LŠDPS informacija