LŠDPS pirmininkas A. Navickas: tokios sutarties, kokią siūlo ministerija, tikrai nepasirašysime

2023-10-30

Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui vis dar viliantis, kad antrąjį streiko etapą planuojanti pedagogų profsąjunga sutiks su ministerijos siūlomu atlyginimų didinimu, jos lyderis Andrius Navickas sako, kad nesiruošia atnaujinti sutarties ir sutikti su pasiūlymu.

„Tokios sutarties, kokią siūlo ministerija, tikrai nepasirašysime. Nes tas siūlymas yra nieko iš esmės nekeičiantis (…). Tai tikrai tokios sutarties mes nepasirašysime“, – Eltai teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) pirmininkas.

,,<…>susitikimai tikrai yra beprasmiai – ministras, kaip sugedusi plokštelė, užsiciklinęs siūlo tą patį variantą, kuris nieko nekeičia. Tai kaip ir prasmės tikrai susitikinėti nėra.“

A. Navicko teigimu, ministras G. Jakštas yra teisingai pastebėjęs, kad jo vadovaujama profesinė sąjunga nenori toliau kalbėtis ir ieškoti sutarimo dėl mokytojų atlyginimo didinimo. Anot LŠDPS pirmininko, tęsti susitikimus ir derybas su ministerija yra beprasmiška, nes G. Jakštas vis siūlo mokytojų netenkinantį variantą – kitais metais atlyginimus didinti 21 proc.

„Ministras rugsėjį guodėsi, kad neturi laiko su žmona susitikti, priverstas daugiau laiko skirti man, tai tikrai nenorėčiau jam trukdyti tų susitikimų ir jis galėtų skirti daugiau laiko žmonai. Nes susitikimai tikrai yra beprasmiai – ministras, kaip sugedusi plokštelė, užsiciklinęs siūlo tą patį variantą, kuris nieko nekeičia. Tai kaip ir prasmės tikrai susitikinėti nėra“, – kalbėjo A. Navickas.

„Galvojame, kad kuo gausiau dalyvausime streike nuo lapkričio 22 dienos, tuo labiau įtikinsime Seimo narius, kad ministerija buvo neteisi, siūlydama tokį pasiūlymą, kuris iš esmės nekeičia padėties švietimo sistemoje“

A. Navicko profsąjungai priklausantys mokytojai šiuo metu ruošiasi antrai streiko bangai lapkričio pabaigoje. Mokytojai tikisi, kad Seimo nariai, tuo metu svarstysiantys kitų metų biudžetą, palaikys profsąjungos reikalavimą pedagogų atlygį didinti 32 proc.

„Dabar matome diskusijas, vykstančias Seime, matome, kad Seimo nariai tikrai dvejoja – visi supranta, kad mokytojai yra teisūs, reikalaudami to, kas jiems priklauso“, – sakė A. Navickas. „Galvojame, kad kuo gausiau dalyvausime streike nuo lapkričio 22 dienos, tuo labiau įtikinsime Seimo narius, kad ministerija buvo neteisi, siūlydama tokį pasiūlymą, kuris iš esmės nekeičia padėties švietimo sistemoje“, – pridūrė jis.

,,Apie tūkstantį naujų narių prisijungusių prie mūsų organizacijos per šituos 2 mėnesius rodo, kad mūsų veiksmai yra teisingi ir mokytojai pritaria mūsų veiksmams, ir mes einame teisingu keliu, todėl ir toliau juo eisime.“

Per pastaruosius 2 mėnesius prie Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos prisijungė apie 1 tūkst. naujų narių. „Streikas parodė, kad mokytojai tikrai mumis pasitiki. Apie tūkstantį naujų narių prisijungusių prie mūsų organizacijos per šituos 2 mėnesius rodo, kad mūsų veiksmai yra teisingi ir mokytojai pritaria mūsų veiksmams, ir mes einame teisingu keliu, todėl ir toliau juo eisime“, – teigė LŠDPS pirmininkas.

Skaitykite daugiau delfi.lt