LŠDPS pirmininkas A. Navickas: ,,Tarpiniai patikrinimai nuimtų nemažai psichologinio krūvio abiturientams, tačiau tokiems pokyčiams dar nėra tinkamai pasiruošta”

2023-05-02

Neseniai vienuoliktokai  laikė tarpinį gimtosios kalbos ir literatūros patikrinimą. Nuo kitų, 2024 metų, privalomų ir pasirenkamų dalykų tarpinius patikrinimus laikys visų Lietuvos mokyklų vienuoliktokai.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko nuomone, tokiems pokyčiams dar nėra tinkamai pasiruošta. 

,,Gal tarpiniai patikrinimai nuimtų nemažai psichologinio krūvio abiturientams, bet jeigu tam būtų tinkamai pasiruošta. Dabar toks sprendimas pakankamai netikėtas ir skubotas, o metodinės medžiagos trūksta. Tai  pradėjus dirbti pagal atnaujintas programas tik pirmi metai, dauguma netgi  neturės vadovėlių”, – sako Lrytas.lt A. Navickas. 

Pasak A. Navicko, pirmiausiai reikėtų ištestuoti naująją egzaminų tvarką ir tik tada pradėti ją vykdyti: ,,Kiek mums žinoma, lenkų mokyklos jau seniai tokių  patikrinimų ministerijos prašė, tam ruošėsi, derino tuos procesus. Tuo tarpu lietuviškose mokyklose tai sutampa  su  ugdymo programų atnaujinimu, kai  ir vadovėliai turi keistis, ir pan. Todėl ir sakome, kad tai skubota ir neapgalvota.”

Tarpinis patikrinimas sudarys 40 balų valstybinio brandos egzamino įvertinimo. Dėl pateisinamų priežasčių jame nedalyvavusiems moksleiviams bus sudaryta galimybė tarpinį patikrinimą atlikti kitais metais. Tačiau be priežasties nedalyvavę moksleiviai  į valstybinį brandos egzaminą atvykti nebegalės.

 Laidos įrašą galite žiūrėti čia