LŠDPS pirmininkas A. Navickas pasigenda logikos dėl testavimo tvarkos mokyklose

2021-05-05

Į mokyklos suolus  sugrįžo abiturientai. Daugiau nei pusė pamokų planuojama organizuoti kontaktiniu būdu. Klasėse privaloma laikytis visų saugumo priemonių. Testuotis abiturientams rekomenduotina, bet neprivaloma. Tai daryti turi tik mokytojai ir kitas mokyklos personalas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako pasigendantis logikos dėl testavimo tvarkos, kai pradinukams testai privalomi, o abiturientams -ne.  

,,Sunku suprasti, kodėl ir pradinukus  testuoja, o abiturientų ne. Vienus testuoja, kitus ne, tada, kokia čia reikšmė to testavimo. Visi kalba, kad labai svarbu kontroliuoti, žinoti situaciją, o čia daromos išimtys. Iš esmės tai yra nesusipratimas“, – LRT Žinioms kalbėjo A. Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija aiškina, kad  testuotis privalo tik švietimo darbuotojas, nesvarbu, kad mokytojas su mokiniu turi nuolatinį kontaktą.

Pasak profesinės sąjungos lyderio, taip neturi būti. ,,Tai sunku suvokti, kodėl taip. Reiškia,  dalis dalyvių nestebimi šio ugdymo proceso metu, o mažesnę dalį bandome stebėti. Ką tai duos?‘‘- teigė  LNK Žinioms  A. Navickas.

Daugiau apie testavimą LRT  Žiniose (10.00) ir  LNK  Žiniose (31.42)

LŠDPS informacija