LŠDPS pirmininkas A. Navickas neigiamai vertina J. Šiugždinienės atsistatydinimą: E. Dobrowolskos paskyrimą laikinąja ministre vadina patyčiomis

2023-05-23

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu, J. Šiugždinienė švietimo sistemą paliko kaip skęstantį laivą, o Ewelinos Dobrowolskos paskyrimas laikinąja ministre, anot jo, yra „patyčios iš švietimo sistemos darbuotojų“.

„Mes labai neigiamai vertiname ministrės atsitraukimą arba pasitraukimą. Iš tikrųjų tokioje situacijoje kapitonui palikti skęstantį laivą arba jį patraukti yra labai neatsakinga. Manau, kad tikrai kils sumaištis švietimo sistemoje ir galime sulaukti ir protestų, ir streikų. Nes atsakomybė už reformas, už neatliktus darbus, lieka“, – Eltai komentavo A. Navickas.

 

Diskusijos akimirkos LŠDPS suvažiavime 2022 m. 

„Paskirti laikina ministre teisingumo ministrę, tai yra patyčios iš švietimo sistemos darbuotojų. Vertinimas yra labai kategoriškas“, – pridūrė jis.

„Paskirti laikina ministre teisingumo ministrę, tai yra patyčios iš švietimo sistemos darbuotojų. Vertinimas yra labai kategoriškas.”

Pasak profsąjungos pirmininko, J. Šiugždinienė stūmė pradėtus darbus švietime į savo kadencijos pabaigą, todėl dabar be jos likusiai komandai bus sunku juos tęsti.

„Manome, kad darbai net nestrigs, jie nebuvo ir pradėti. Ministrė tuos visus darbus tiesiog stumdavo į kadencijos pabaigą ir jų neįgyvendino. Tiek darbo užmokesčio augimas netgi atsiliko nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio, negu kad darbo pradžioje, tiek etatinio apmokėjimo darbo grupė, kuri turėjo reformuoti ir pakeisti trūkumus, pradeda dirbti tik dabar, pasitraukus ministrei“, – vardino A. Navickas.

,,Manome, kad darbai net nestrigs, jie nebuvo ir pradėti. <…>Tiek darbo užmokesčio augimas netgi atsiliko nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio, negu kad darbo pradžioje, tiek etatinio apmokėjimo darbo grupė, kuri turėjo reformuoti ir pakeisti trūkumus, pradeda dirbti tik dabar, pasitraukus ministrei.“

„Aš manau, kad jokie darbai ir taip nejudėję, tai dabar visa komanda gūžčios pečiais ir niekas nežinos, kas turėtų imtis tos atsakomybės ir tuos darbus kažkaip pradėti ar kai kuriuos tęsti“, – pažymėjo profsąjungos vadovas.

„Aš manau, kad jokie darbai ir taip nejudėję, tai dabar visa komanda gūžčios pečiais ir niekas nežinos, kas turėtų imtis tos atsakomybės ir tuos darbus kažkaip pradėti ar kai kuriuos tęsti.“

A. Navickas pabrėžė, kad teisingumo ministrė nebus įsigilinusi į vykdomas reformas. Pasak jo, šios Vyriausybės darbas švietimo srityje „primena cirką“.

„Tai iš tikrųjų juokinga ir labiau primena cirką, negu kažkokį konstruktyvų Vyriausybės darbą švietimo srityje.“

„Manome, kad teisingumo ministrė tikrai nebus įsigilinusi ir neturi nei kompetencijos, nei patirties tas reformas judinti. Tai kaip ir minėjau, turbūt kad neišvengiama sumaištis švietimo sistemoje“, – akcentavo profsąjungos pirmininkas.

„Manome, kad teisingumo ministrė tikrai nebus įsigilinusi ir neturi nei kompetencijos, nei patirties tas reformas judinti. Tai kaip ir minėjau, turbūt kad neišvengiama sumaištis švietimo sistemoje.“

„Tai iš tikrųjų juokinga ir labiau primena cirką, negu kažkokį konstruktyvų Vyriausybės darbą švietimo srityje“, – teigė A. Navickas.

LŠDPS inf., parengta pagal ELTA

 Daugiau šia tema skaitykite čia