Vykstant diskusijoms, ar reikia atsisakyti mokyti rusų kalbos mokyklose, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė, kad nuo kitų mokslo metų pasirinkusiems vokiečių ar prancūzų kalbos studijas studentams bus skiriama 300 eurų stipendijos, tačiau jų laukia įsipareigojimai išdirbti bent kelerius metus mokykloje.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas abejoja tokia pokyčių nauda. Pasak jo, mokytojai pasipiktinę ir pavargę nuo tokių žaidimų, ,,kai kelis dešimtmečius tai mokama už kelionę, tai nemokama, kažkam tai duodamas saldainis, tai kažkokia stipendija.“
,,Na iš tikrųjų apgailėtina žiūrėti į tokias imitacijas sprendžiant problemas, kiek kokių mokytojų trūksta. Mūsų yra sisteminis požiūris apskritai švietimą finansuoti pagaliau tinkamai ir mokėti atlyginimus tikrai tokius, kad profesija taptų konkurencinga, pritrauktumėme jaunų specialistų į visas trūkstamas profesijas. Jau ne tik fizikos, chemijos, bet ir muzikos mokytojų trūksta.
,,Mūsų yra sisteminis požiūris apskritai švietimą finansuoti pagaliau tinkamai ir mokėti atlyginimus tikrai tokius, kad profesija taptų konkurencinga, pritrauktumėme jaunų specialistų į visas trūkstamas profesijas.”
Tad mokytojai šiuo klausimu kategoriški. Sako, baikit vieną kartą tyčiotis iš mokytojų ir spręskite problemas iš esmės, o ne žaiskite žaidimus imituodami kažkokį sprendimą“, – duodamas interviu LNK laidai ,,Labas vakaras, Lietuva“ sako A. Navickas.
Pasak profsąjungos lyderio, stipendijų mokėjimas problemos neišspręs.
,,Tai yra tik imitacija <…> Tai kažkokie laikini galimi persistumdymai ir toliau mes būsime skęstančioje valtyje.
Tie pasiūlymai tik ir liks pasiūlymais. Realių pokyčių neįvyks. Rinkimų daug nebus, bus pavieniai atvejai. Ir tada bus galima deklaruoti, kad buvo spręsta problema, teiktas siūlymas, imtasi priemonių tam spręsti. Vis tik kažkokių pasikeitimų neįvyks“, – piktinasi A. Navickas.
A. Navicko interviu
Dėl Latvijoje vykstančios diskusijos, jog reikia atsisakyti rusų kalbos ir kad jau Lietuvoje apie tai sklaido gandas irgi atsisakyti rusų kalbos mokymo mokyklose, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas teigia, jog turėtų išlikti galimybė rinktis, o ne supriešinti tėvus, mokytojus, bendruomenę.
,,Draudimai, tokia priemonė, nostalgija tiems laikams, kai draudimais bandoma reguliuoti situaciją, – tikrai ne mokytojų ir mūsų organizacijos vizija, tokiu būdu valdoma situacija.”
,,Mes, mokytojai, turime būti sąmoningi ir ugdyti kritiškai mąstančius mokinius. Draudimai, tokia priemonė, nostalgija tiems laikams, kai draudimais bandoma reguliuoti situaciją, – tikrai ne mokytojų ir mūsų organizacijos vizija, tokiu būdu valdoma situacija. Manome, tiek tėvų, tiek mokinių, tiek mokytojų bendruomenės yra sąmoningos, jos mato, kas vyksta pasaulyje. Ir kalbos pasirinkimas tikrai gali būti paliktas šeimos apsisprendimui, o ne reguliuoti šį klausimą valstybiniu lygmeniu“, – profsąjungos nuomonę išreiškia A. Navickas.
Laidos įrašą žiūrėkite čia (nuo 1:07:10).