LŠDPS nuotolinėje 2021 ETUCE konferencijoje: aptartos švietimo atsigavimo strategijos Europoje

2021-07-07

Liepos 5 ir 6 d. Europos švietimo profesinės sąjungos rinkosi į dvi dienas trukusią ir nuotoliniu būdu vykusią  tarptautinę  2021 m. ETUCE (The European Trade Union Committee for Education) konferenciją švietimo sektoriaus ateities Europoje aptarimui. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga  į konferenciją delegavo Danguolę  Pilipavičienę ir Jurgitą Kiškienę.

 ETUCE pirmininkas Larry Flanaganas pradėjo konferenciją pasveikindamas švietimo profesinių sąjungų delegatus ir narius. ,,Mokytojai ir švietimo profesinės sąjungos turėtų didžiuotis tuo, ką pasiekė šiais sunkiais pasaulinės pandemijos laikais“, – sakė jis.

Šios konferencijos metu  profesinės sąjungos aptarė ir patvirtino strategijas, kaip spręsti esamas ir būsimas mokytojo profesijos problemas COVID-19 atsigavimo kontekste. Priimti svarbūs politikos dokumentai, suteikiantys ETUCE ir jos narėms organizacijoms tvirtą pagrindą įgyvendinti savo darbo programą per dabartinius įgaliojimus.

Priimtos rezoliucijos ir veiksmų planai rems mokytojų ir kito švietimo personalo darbą Europoje ir įkvėps kitus švietimo dalyvius naudoti šią pandemiją kaip galimybę toliau stiprinti profesinių sąjungų gebėjimus ir labiau kovoti už mokytojų teises. Švietimo sektorius vaidina pagrindinį vaidmenį planuojant atsigavimą, o priimtos strategijos palaiko šias pastangas.

Neeilinė ETUCE 2021 m. Konferencija priėmė šias rezoliucijas ir veiksmų planus:

Daugiau  šia tema galite skaityti čia 

LŠDPS informacija