LŠDPS narys mokytojas A. Avčininkas: ar mes rodysime mokiniams pavyzdį, kad vieni iš kitų vogsime?

2023-06-12

Lietuvių kalbos mokytojas Alius Avčininkas taip pat sutiko, kad atnaujinti programas reikia, bet nerimą, ypač vyresniųjų mokytojams, kelia tai, kad kol kas neaišku, kaip atrodys brandos egzaminas.

„Egzaminui ruošiame dvejus metus, tarpinis patikrinimas vienuoliktokų laukia jau po pusmečio. Apskaičiavome, kiek valandų galime skirti pasiruošti. Išeina dvi valandos per savaitę, kad mokinys galėtų pasipraktikuoti, tad telieka keturios valandos tiesioginiam darbui ir kompetencijoms ugdyti“, – kalbėjo A. Avčininkas.

Jis pabrėžė, kad programos apimtis gerokai per didelė. Be to, pasak mokytojo, dėl vadovėlių girdėti daug manipuliacijų, esą mokytojai sureikšmina jo svarbą. Pedagogas priminė, kad vadovėlis pirmiausia reikalingas mokiniui.

„Mes stokojame laiko, stokojame išteklių, vadovėlių mokiniams. Ir stokojame pirmiausia šaltinių, ką reikėtų mokiniams skaityti. Programa yra atnaujinta, apimtis pasikeitusi, iš dalies – į gera, bet visokių vingrybių yra“, – sakė A. Avčininkas.

 

Jis pabrėžė, kad daugybės tekstų tiesiog nėra kur gauti.

„Bibliotekose nėra, reikia viską pirkti, tiražai maži, finansų tam neskirta. Kažkas sakė: pakopijuosime. O kur autorinės teisės? Ar mes rodysime mokiniams tokį pavyzdį, kad vieni iš kitų vogsime, kad padarytume tai, ko ŠMSM ir NŠA nepadarė? Tai nepagarba kūrėjams, rašytojams, mokytojams“, – kalbėjo lituanistas.

Jis siūlė reformą pristabdyti ir startuoti tik sklandžiai pasirengus permainoms, išbandžius mokyklose, atsižvelgus į mokytojų, mokinių ir tėvų nuomones.

A. Avčininkas įspėjo, kad to nepaisant ilgainiui mokyklos dar labiau ištuštės, dar daugiau mokytojų paliks mokyklą.

Daugiau skaitykite čia

Parengta pagal LRT.lt