LŠDPS narė Panevėžio r. Smilgių gimnazijos mokytoja J. Burbulienė: „Visa, ką turiu gero – atiduodu ateinančiai kartai“

2022-12-23

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS)  narė Janina Burbulienė – dailės mokytoja Panevėžio rajono Smilgių gimnazijoje.  

 Kaip rašoma naujienų portale JP.lt, J. Burbulienės pagrindinis tikslas – išmokyti vaikus to, ką ji moka, ir palikti po savęs istoriją. Dailininkė nesustoja kurti įvairaus pobūdžio sveikinimus, kuriuos papuošia savo kurtais piešiniais, savo rankomis padarytomis mozaikomis ir surinktomis kaimo grožybėms.

Pasak dailės mokytojos, šiuo metu esanti viskuo patenkinta, o labiausiai ją džiugina mokiniai, kurie yra labai imlūs ir geranoriškai viską priima.

„Negaliu teigti, jog per gyvenimą neteko turėti vaikų, kurie užsispyrę, ar  jiems nepatinka, kai pamokai. Tiesiog, kai vaikas piešia, norisi, jog jis nuo pat pirmųjų žingsnių suvoktų, kas yra menas, o kas – kičas. Stengiuosi vaikams parodyti, kas yra meniška, o kas meno sričiai nepriklauso ir nelabai tinka. Mokinius stengiuosi pastūmėti pasirinkti tinkamą personažą, idėją, motyvą, kompoziciją, bet nebandau lįsti į jų kūrybą. Tačiau vienai kitai minčiai pritaikau lietuvių patarlę, kad į menus linkę vaikai susimąstytų ir įsivaizduotų kūrybos kainą. Kategoriškai esu prieš negatyvą. Neleidžiu vaikams kurti piešinių, kurie yra susiję su mirtimi, smurtu, psichotropinėmis medžiagomis“, – subtiliai aiškino mokytoja, kaip padeda mokiniams.

Dailės mokytoja džiaugiasi mokydama vaikus Smilgiuose. Jos teigimu, šiame miestelyje – nemažai vaikų švietimo tobulinimui skirtų vietų.

„Su mokiniais einame į edukacijas, kurios vyksta tiek kultūros namuose, tiek ir etnografinėje sodyboje. Didžiuojamės, jog geranoriškai mus priima miestelio gyventojai, norėdami parodyti vaikams savo sukurtus darbus, ekspozicijas, dailės kūrinius. Vaikai labai patenkinti tuo, ką mato“, – įžvalgomis dalijosi Smilgių gimnazijos dailės mokytoja J. Burbulienė.

Skaitykite plačiau čia

Parengta pagal naujienų portalą JP.lt