LŠDPS narė mokytoja Indrė Kastravickienė: ,,Mokytojas vertinti PUPP turi laisvu nuo ugdymo metu”

2022-05-27

Kitą savaitę bus skelbiami pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimų (PUPP) rezultatai.  

Privalomieji lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir pasirenkamieji gimtosios baltarusių, lenkų, rusų ir vokiečių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai mokslo metų pabaigoje organizuojami dešimtose klasėse. Šiais metais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai, vykę elektroniniu nuotoliniu būdu, sukėlė diskusijas ir nepasitenkinimą dešimtokų ir jų pedagogų tarpe: mokiniai skundėsi dėl stringančių kompiuterių, mokytojai abejojo, ar tinkamai parinktos užduotys, kėlė klausimą dėl užduočių vertinimo.

Kaip antai, po  lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) mokytojai tikino, kad turinys buvo nepritaikytas dešimtos klasės mokiniams, o ir iki patikrinimo dienos nebuvo aišku, kaip šis darbas bus vertinimas. Tuo tarpu patikrinimo dieną kai kuriose mokyklose strigo kompiuteriai, juose nebuvo įdiegti lietuviški skyrybos ženklai, dešimtokai patys turėjo skaičiuoti rašinyje parašytus žodžius, nes sistema jų neskaičiavo, o viršyti 500 žodžių nebuvo galima. Mokiniai dar labiau nusiminė, kai išgirdo, kad negalės pamatyti savo darbo klaidų. 

I. Kastravickienė

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Indrė Kastravickienė taip pat atkreipė dėmesį dėl vertinimo. ,,Yra toks teiginys, jog mokytojas turi vertinti PUPP laisvu nuo ugdymo metu. Turėkime omeny tai, kad mokymo procesas vyksta ir mokytojui grįžus namo – mes turime ir darbus taisyti, ir pamokoms ruoštis, ir kažkada dar PUPP ištaisyti”, – sakė mokytoja LRT laidoje apie švietimą ,,Dešimt balų”. 

Laidos įrašo galite klausyti  čia.