LŠDPS KREIPĖSI Į NAUJĄJĄ MINISTRĘ PIRMININKĘ INGRIDĄ ŠIMONYTĘ IŠ NAUJO VERTINTI SITUACIJĄ

2020-11-30

Šiomis dienomis epidemiologinė situacija Lietuvoje tampa kaip niekada grėsminga – virusas sparčiai plinta ir švietimo įstaigose.

Situacija tampa ypač nepalanki ikimokyklinio, priešmokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigose, nes būtent jos dirba kontaktiniu būdu (kitose įstaigose vykdomas ir nuotolinis ugdymas). „Remiantis lapkričio 4 d. Vyriausybės nutarimu lopšeliai – darželiai ir pradinės mokyklos dirba kontaktiniu būdu. Tačiau praėjus daugiau nei trims savaitėms, situacija katastrofiškai prastėja: švietimo įstaigose užsikrėtimų skaičius sparčiai didėja, serga ir mokiniai, ir mokytojai. Todėl kyla klausimas, ar verta rizikuoti mokinių, mokytojų sveikata ir tęsti darbą gyvai? Ar taip augant susirgusių mokytojų skaičiui bus kam mokyti net ir nuotoliniu būdu?“- svarstė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Elektrėnų ,,Ąžuolyno” progimnazijos anglų kalbos mokytojas  Aivaras Dočkus, pats  ką tik persirgęs  Covid -19, sako, kad karantinas turi būti karantinas, o ne parodija. ,,Turime informacijos, jog savivaldybių švietimo skyriai daro didžiulį spaudimą švietimo įstaigų administracijoms tęsti mokymą tiesiogiai ir reikalauja kuo skubiau grįžti į mokyklas. Gal  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija duoda tokius nurodymus savivaldybėms? ” – kalbėjo mokytojas.

LŠDPS  Vilniaus miesto susivienijimo pirmininkės Jurgitos Kiškienės nuomone, mokytojai ir tėvai turi žinoti, kokia situacija švietimo įstaigoje yra iš tikrųjų, ir kartu spręsti, kokį toliau ugdymą vykdyti. ,,Žinome ne vieną atvejį, kai mokyklos administracija  slepia realius faktus dėl užsikrėtusiųjų įstaigoje. O tėvai, nežinodami situacijos, ramiai išleidžia vaikus į mokyklą ar darželį”, – teigė  mokytoja.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi  į  naująją Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę kuo skubiau iš naujo vertinti situaciją dėl tolimesnio švietimo įstaigų darbo ir svarstyti galimybę dirbti tik nuotoliniu būdu.

2.4.-103 Dėl ugdymo organizavimo ir vykdymo tvarkos-2-1

LŠDPS informacija