LŠDPS išplėstiniame tarybos posėdyje: kiekvieno teisė yra rinktis skiepytis ar nesiskiepyti, bet valstybė turi garantuoti nemokamą testavimą tiems, kas nesiskiepija

2021-08-24

Rugpjūčio 19 d.  vyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS)  išplėstinis tarybos posėdis.

Jame  pranešėjai, Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel, pristatė derybų procesą dėl 2022 metų Nacionalinės kolektyvinės sutarties derybų bei Sutarties projekte papildomas garantijas profesinių sąjungų nariams.

Nuotraukose: A. Dambrauskas ir V. Banel

LŠDPS pirmininko pavaduotoja  Erika Leiputė-Stundžienė supažindino su  Švietimo šakos kolektyvinės sutarties projektu, kurio bendru sutarimu nuspręsta derybas dėl  Švietimo šakos kolektyvinės sutarties tęsti toliau.  

E. Leiputė-Stundžienė

,,Kiekvieno teisė yra rinktis skiepytis ar nesiskiepyti, bet valstybė turi  garantuoti nemokamą testavimą tiems, kas nesiskiepija.”

Advokatas K. Gerbauskas pateikė teisinę informaciją dėl skiepų ir testavimo. Dalyviai diskutavo dėl švietimo darbuotojų skiepijimo ir testavimo. Bendru sutarimu nuspręsta, jog Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga laikytųsi tokios pozicijos  – kiekvieno teisė yra rinktis skiepytis ar nesiskiepyti, bet valstybė turi  garantuoti nemokamą testavimą tiems, kas nesiskiepija.

K. Gerbauskas 

,,Diskusijos su švietimo ministre  metu buvo pristatyti nacionalinio susitarimo dėl švietimo kai kurie punktai, visgi pritarti ar nepritarti  nacionaliniam susitarimui negalime, nes mes, kaip profesinė organizacija, nebuvome įtraukti į susitarimo svarstymą.’’

Taip pat diskutuota dėl nacionalinio susitarimo. ,,Diskusijos su Švietimo ministre  metu buvo pristatyti nacionalinio susitarimo dėl švietimo kai kurie punktai, visgi pritarti ar nepritarti  nacionaliniam susitarimui negalime, nes mes, kaip profesinė organizacija, nebuvome įtraukti į susitarimo svarstymą,’’- teigia LŠDPS pirmininkas A. Navickas.

A. Navickas

LŠDPS informacija