LRT INTERVIU SU MOKYTOJA ELVYRA KASPERAVIČIENE: NUOTOLINIO MOKYMO IŠŠŪKIAI

2020-05-25

  Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos profesinės organizacijos pirmininkės Elvyros Kasperavičienės interviu apie nuotolinio mokymo iššūkius. Mokytoją kalbina LRT žurnalistas Tomas Loiba. (Iš pokalbių ciklo „Iš namų dirbantys mokytojai“).

Elvyra Kasperavičienė teigia, kad jos mokoma abiturientų klasė dar prieš karantiną pabaigė dalyko programą ir iš namų beliko kartoti kursą. Gilinti jau išeitas temas nuotoliniu būdu, anot jos, yra labai patogu. Ji teigia, kad virtuali erdvė leidžia tuo pačiu metu kartu su mokiniu analizuoti pasirinktą darbą, jį matyti bei koreguoti. Virtuali erdvė yra tinkama platforma tiek mokytojui, tiek motyvuotam mokiniui. Vienintelė problema yra ta, kad labai trūksta gyvo bendravimo, kuris suteikia galimybę matyti vieni kitų reakcijas, – juk visų emocijų negali išreikšti raštu.

Mokytoja pastebi, kad šiemet dėl brandos egzaminų abiturientai patiria dar didesnį stresą nei anksčiau. Nerimą kelia nežinia, ar nuo birželio 22 dienos planuojama egzaminų sesija iš tikrųjų įvyks ir kokiomis sąlygomis bus tikrinamos mokinių žinios. Neaiškios ir aplinkybės, kuriomis tektų laikyti egzaminą: mokiniai svarsto, ar pavyks apsisaugoti ir apsaugoti kitus nuo klastingos ligos, ar trijų – keturių valandų egzaminus teks rašyti su kaukėmis ir pirštinėmis, ar tokiomis sąlygomis sugebės įveikti psichologinį stresą.

Nuotraukoje E. Kasperavičienė

Interviu klausykitės nuo 1:55:55