LPAVT susitikime su ŠMSM, kuriame dalyvavo LŠDPS pirmininko pavaduotoja L. Bručkienė, buvo keliami klausimai dėl kitų metų tarpinių sesijos

2024-05-09

Lietuvos pedagogų asociacijos vadovų tarybos LPAVT  nariai buvo pakviesti susitikti su ŠMSM atstovais aptarti įvykusių tarpinių ir kaip galėtų būti vykdoma kitų metų sesija 04 29 nuotoliu. Su dviem asociacijomis jau buvo susitikta atskirai ir anksčiau, kiti tokio formato pokalbiuose po tarpinių dalyvavo pirmą kartą.

LŠDPS pirmininko pavaduotoja Lilija Bručkienė kartu su kolege atstovavo lietuvių kalbos mokytojų bendruomenei
(LKLMS). Buvo keliami klausimai dėl kitų metų tarpinių sesijos. Visų asociacijų atstovai pasisakė už sesiją birželio mėnesį. Keltas klausimas, kaip suderinti patalpų užimtumą, kai bus ir abiturientų egzaminai, ir tarpiniai tuo pačiu metu. Siūlyti keli variantai – arba vieni laiko iš ryto, kiti po pietų, arba reikia steigti atskirus centrus. Dėl to dar bus diskutuojama.

Taip pat iškelta idėja, kad tarpinių rezultatai nebūtų matomi iškart, nes vaikai, kurių lūkesčiai nepasiteisina, patiria daug didesnį stresą per kitus patikrinimus ir gali būti psichologiškai paveikiami. Siūlyta rezultatus paskelbti pasibaigus visai sesijai – gal tada nebūtų tiek emociškai įaudrinta visuomenė. Taip pat svarstyta, kaip reikėtų išspręsti problemas, kai vieni pageidaus laikyti VBE, o kiti norės įskaityti tarpinių rezultatus.

Sutarta, kad asociacijoms pasiūlymai bus pateikti raštu, o jos paskui taip pat atsakys. Buvo paprašyta nebedaryti jokių drastiškų pokyčių, kurie galėtų sukelti švietimo bendruomenėje dar daugiau chaoso. Buvo patikinta, kad ministerija stengsis atsižvelgti į asociacijų pastabas ir pageidavimus, nuomonę ir pozicijas.