Likviduoja nepriklausomas mokytojų profsąjungas

2013-05-21

alt

Vengrijos parlamentą pasiekė įstatymo projektas, pagal kurį visi šalies mokytojai privalės priklausyti naujai organizacijai, kurios pagrindiniu uždaviniu būsią atstovauti pedagogams derybose su valstybe. Ne taip, kaip daugumoje kitų profesinių sąjungų, naujajai organizacijai nereikės mokėti nario mokesčio, o kiekvienos apygardos koordinatoriams valstybė mokės kuklius atlyginimus.

Valstybės sekretorė Hoffmann Rózsa paaiškino, kad vienas iš motyvų kurti tokią organizaciją buvo tai, jog valdžiai buvo labai sunku derėtis su keliomis profesinėmis sąjungomis, – praneša naujienų portalas www.lprofsajungos.lt.

 Šiuo metu Vengrijoje yra šešios pedagogų profesinės sąjungos, ir dauguma jų palaiko draugiškus santykius su valdančiąja Fidesz partija; vis dėlto antroji pagal dydį demokratinė mokytojų sąjunga PDSZ ne kartą konfrontavo su žmogiškųjų resursų ministerija, nesutardami tokiais klausimais kaip pedagogų atlyginimai bei vyriausybės kėslai tvarkyti ir vietines mokyklas.

Valstybės sekretorė teigė, kad naujuoju įstatymu esą nesikėsinama į profesinių sąjungų teises, tik siekiama sudaryti galimybę mokytojams susikurti labai reikalingą etinį kodeksą, kad jis reguliuotų kasdienį mokyklų gyvenimą.

Prie šio pranešimo pridėtas valdžią palaikančio autoriaus komentaras, esą priimdama tokį įstatymą Vengrija pasirodys žengianti kitų pasaulio valstybių priekyje „net profsąjungų judėjimo srityje”. O laisvų komentarų skiltyje paskelbto komentaro autorius ironizuoja: iš tiesų, Vengrija žengia priekyje, bet … po Šiaurės Korėjos.

 

www.lprofsajungos.lt