Lietuvos Mokytojų sociologinė apklausa

2019-06-06

alt
 
Orus mokytojas – išsilavinęs jaunimas – klestinti visuomenė

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungą inicijuoja šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų apklausą. Ją atlieka nepriklausomi tyrėjai. Ko iš apklausos tikimės? 

Mokytojo profesija kilni ir svarbi. Ne kiekvienas turi pašaukimą būti mokytoju. Jo sunkus ir atsakingas darbas šalyje vis dar nėra teisingai atlyginamas. Skubotos reformos, didėja biurokratija, darbo krūvis. Jaunimas rinktis mokytojo profesiją vengia. Profesijos prestižas smunka, o mokytojo darbo vieta nebėra nei saugi, nei kokybiška. Nuvilnijo mokytojų streikas. Sutelkto veikimo dėka mokytojų problemos atsidūrė politinėje darbotvarkėje.

Ką tik išsirinkome naują Prezidentą. Tikėtina, bus performuota Vyriausybė. Kampanijos metu VISI kandidatai pripažino: mokytojų atlyginimai privalo didėti; švietimui turės būti skiriama daugiau dėmesio ir lėšų.  Mūsų profsąjunga ketina intensyvinti derybas su atsinaujinusia valdžia. Toliau nuosekliai derėsimės dėl mokytojų darbo sąlygų bei atlygio. Visgi mums dar trūksta patikimų statistinių duomenų apie mokytojų darbo sąlygas, apie teisėtą lūkestį teisingam atlyginimui ir demokratinei švietimo kaitai.

Dalyvaudami apklausoje, Jūs sustiprinsite derybines profsąjungų pozicijas, prisidėsite prie demokratinio švietimo ir viešojo gėrio kūrimo.  Apklausa ANONIMINĖ. Asmeninių duomenų nurodyti nereikia. Prašoma nurodyti tik mokyklos tipą ir jos steigėją (savivaldybę). Mums Jūsų nuomonė svarbi. Sugaišite tik 15 min., bet padarysite gerą darbą visiems.  Svarbu, kad anketą užpildytumėte iki galo.  Prašytume žinia apie galimybę internete užpildyti anketą pasidalinti su kolegomis. Profsąjungos pavedimu apklausą vykdo nepriklausomi mokslininkai. 

Pagarbiai ir dėkodami,

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas
Nepriklausomas tyrėjas prof.habil.dr. Gediminas Merkys 
Kontaktai: mob.tel.: 8-618-50901; el.p.: kadagysgm@gmail.com

 

Apklausos anketą galite užpildyti paspaudę čia

alt