Lietuvos moksleivių sąjunga palaikys rudenį streikuosiančius mokytojus

2023-08-25

Švietimo darbuotojų profsąjungai antradienį paskelbus apie šalies mokytojų planuojamą streiką rugsėjį, Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) prezidentas Jonas Trumpa sako, kad dalies švietimo bendruomenės iniciatyvą palaikys.

„Tikrai taip, mes palaikome streiką“, – trečiadienį LRT radijui patvirtino LMS prezidentas.

J. Trumpos teigimu, pedagogams nesulaukiant iš ministerijos efektyvių priemonių, kuriomis būtų keliamas jų profesijos prestižas, daugelis mokytojų yra pavargę ir nusivylę švietimo sistema. O jų emocinė būklė, anot jo, atsiliepia ir moksleivių ugdymo kokybei.

„Moksleiviai, kaip pagrindiniai švietimo aktoriai, kartu su mokytoju jaučia, kad mokytojo profesijos prestižas, kaip bendras visuomenės išsikeltas tikslas, neartėja taip greitai, kaip norėtųsi. (…) Susitarimai netenkina mokytojų, mokytojai yra nepatenkinti, mokytojai nėra laimingi. Bet kokiu atveju moksleiviui toks mokytojas nereiškia geros ugdymo kokybės. Jeigu jis jaustųsi priešingai – ugdymo kokybė gerėtų“, – pabrėžė jis.

 

Kaip vieną iš problemų, J. Trumpa išskyrė ir mokytojų trūkumą miestuose ir regionuose. Nors, jo teigimu, besirenkančių pedagogikos studijas nežymiai daugėja, būtina imtis priemonių, kad ši profesija taptų juo patrauklesnė. O tai padaryti, anot jo, galima švietimo darbuotojui skiriant deramą dėmesį ir jo orumą užtikrinantį atlyginimą.

Skaitykite daugiau Lrytas.lt. ,,Lietuvos diena” 2023-08-23