LŠDPS Vilniaus rajono susivienijimo narių žygis po Nemenčinės apylinkes

2013-07-11

Pasitikdami astronominę vasarą Vilniaus rajono švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susivienijimo nariai išsiruošė į pažintinį, turistinį, sveikatinimo žygį po Nemenčinės apylinkes „Būk aktyvus ir sveikas”. Saulėtą ir tvankų rytą visi žygio dalyviai susirinko prie Nemenčinės girininkijos, kur juos pasitiko ir pasveikino žygio organizatoriai: LŠDPS Vilniaus r. susivienijimo pirmininkė Ina Obolevičienė, Nemenčinės Konstanto Parčevskio bei Gedimino gimnazijų profsąjungos nariai.

Susipažinę su kelionės maršrutu, tikslais bei uždaviniais, pakiliai nusiteikę bei pasiryžę  įveikti visus iššūkius pajudėjome Raudondvario link. Pakeliui niekas nenuobodžiavo, nes keliautojų laukė nemažai atrakcijų: teko atsakinėti į su ekologija susijusius klausimus, miške ieškoti paslėptų staigmenų.

Konstanto Parčevskio gimnazijos mokytojai teatralizuotai pasitiko žygeivius prie savo gimnazijos globėjo dvaro. Čia visi tarytum persikėlėme į praeitį, kuomet karaliavo bajorai. Šiek tiek pailsėję ir atsigaivinę vietine gira, keliavome iki Skališkių arba Verkiančiosios olos, kuri nuo seno garsėja stebuklinga gydomąja galia – sakoma, jog  nuo olos varvantys  lašai turi magiškų galių – gydo sergančias akis, o pats vanduo yra šventas.

alt

Pilni įspūdžių grįžome į Nemenčinės girininkiją, kur mus pasitiko gardus kepančių ant laužo dešrelių kvapas. Jaukiai susėdę erdvioje medinėje pavėsinėje pasivaišinome, atgavome jėgas,  ir susitikome su Nemenčinės miškų urėdijos darbuotojais, kurie supažindino su urėdijos veikla, medelyno paskirtimi, surengė edukacinę viktoriną, o aktyviausius dalyvius apdovanojo urėdijos įsteigtais suvenyrais.  Taip pat apsilankėme miškininkų bunkeryje, kuriame saugomi daiktai mena ištisą miškininkų kartą. Linksmoji žygio dalis – komandų prisistatymas bei atrakcijos, praktiniai patarimai apie vietinės aplinkos panaudojimą ugdymo procese, sveiką gyvenseną bei mitybą. Susivienijimo pirmininkė nuoširdžiai padėkojo ir įteikė padėkos raštus žygio organizatoriams, taip pat įteikė žygio dalyvio liudijimus įvairių nominacijų nugalėtojams.

Džiugu, kad virš penkiasdešimt profesinės sąjungos susivienijimo narių turėjo tokią puikią progą ne tik geriau pažinti Nemenčinės apylinkes, bet ir glaudžiau bendrauti, bendradarbiauti.

Laura Juškauskienė – Nemenčinės Gedimino gimnazijos profesinės sąjungos komiteto  pirmininkė