LŠDPS solidarizuojasi su pareigūnais

2015-06-04

alt

Birželio 3 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę dėl paramos siekiant priimti teisėsaugos sistemai stiprinti būtinus teisės aktų pakeitimus. Taip solidarizuojamasi su aktyviais Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), vienijančio daugiau nei 4 tūkst. statutinių pareigūnų, siekiais gerinti darbuotojų darbo sąlygas, išsaugoti darbo vietas, didinti atlyginimus.

„Dabartinė teisėsaugos institucijų ir jose dirbančių pareigūnų situacija yra labai sudėtinga: darbuotojai neturi tinkamų darbo sąlygų, atlyginimo, darbui reikalingų priemonių, nemaža dalis palieka tarnybą, o jaunimą pritraukti sudėtinga. Tam, kad situacija keistųsi ir būtų užtikrinta saugi aplinka ir mokytojų, mokinių bei šeimų gerovė, turime turėti stiprią teisėsaugą, kurios vis dar dažnai pristingame“, – teigiama LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko pasirašytame rašte.

Dar prieš kelerius metus gvildentos idėjos, kaip modernizuoti teisėsaugą, nugulė į naują  statutą, kurį svarstant dalyvavo ministerijų, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto, Prezidentūros, profesinių sąjungų atstovai. Šis dokumentas teisėsaugai atvertų naujas duris: būtų užtikrinta galimybė motyvuoti darbuotojus, sukurti palankias tarnybos sąlygas, tobulinti žmogiškųjų išteklių valdymą, didinti iniciatyvių ir sąžiningų pareigūnų motyvaciją, skiepyti lojalumą valstybei, reikalauti atsakomybės ir atskaitomybės už tarnybos rezultatus.

Nors Vyriausybė, pritarusi projektui, jau perdavė jį svarstyti Seimui, tačiau čia pradėtas svarstyti tik tarnybos ilginimo penkeriais metais klausimas, nors buvo sutarta, kad jis bus priimtas kartu su naujuoju statutu. Todėl LŠDPS, palaikydama Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą, Seimo pirmininkės prašo „kuo skubiau į darbotvarkę įtraukti Vidaus tarnybos statuto klausimą“.