Latvijos prezidentas: streikas – tai vyriausybės darbo vertinimas

2015-11-24

alt

Latvijos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga LIZDA paragino moksleivių tėvus lapkričio 27 d. neleisti vaikų į mokyklą: tą dieną numatomas pedagogų streikas. Pranešama, kad įspėjamajame streike dalyvaus 22 360 tūkstančių švietimo ir mokslo darbuotojų iš 845 įstaigų – bendrojo lavinimo, sporto mokyklų, internatų, darželių, aukštųjų mokyklų, mokslo įstaigų. Streike sutiko dalyvauti per 80 proc. LIZDA narių, prie jo ketina prisidėti ir nepriklausantys profesinėms sąjungoms pedagogai.

lprofsajungos.lt informuoja, kad Latvijos prezidentas Raimonds Vējonis ta proga pareiškė, jog kiekviena profesinė asociacija turi teisę reikšti nepasitenkinimą vyriausybe kokiu tik nori būdu, o mokytojai pasirinko streiką. Penktadienį rengiamas streikas, prezidento nuomone, – tai vyriausybės darbo vertinimas. O tai savo ruožtu byloja, jog šalies vyriausybė veikia nepakankamai gerai.

„Svarbiausia, ką turi suprasti vyriausybė, – pareiškė R. Vējonis, – sprendimus dėl mokytojų atlyginimų derėjo priimti jau seniai. Tai, kad ministrų kabinetas tą reikalą vilkino, kaip tik ir tapo streiko priežastimi.”

Streiko organizatoriai numato akcentuoti du pagrindinius reikalavimus. Pirma, į švietimo biudžetą turi būti sugrąžinti anksčiau atimti 9 milijonai eurų; jie turi būti skirti dabartinei atlyginimų sistemai pagerinti, – pirmiausia ikimokyklinėse įstaigose ir mažose mokyklose. Antrasis reikalavimas liečia aukštųjų mokyklų finansavimo reikalus.

Pažymėtina, kad pedagogų nepasitenkinimą atsainia ir pedagogus įžeidžiančia valdžios politika remia ir visuomenė. Rygos meras Nil Ušakov, pavyzdžiui, pareiškė: sostinės dūma (taryba) palaikys visus streikuojančius rygiečius- miesto darželių ir mokyklų darbuotojus, be to, atlyginimai už streiko valandas niekam nebus sumažinti.

Daugiau – lprofsajungos.lt