L. Bručkienė ,,Delfi dienoje“: į pedagogikos studijas vilioja stoti stipendijos, bet esminės problemos nesprendžiamos

2022-07-24

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad šiais metais daugėja norinčių studijuoti pedagogiką – net 20 procentų daugiau nei praėjusiais metais. Pasirinkusiems pedagogikos studijas numatoma skirti papildomą paramą – 299 eurų dydžio išmokas kas mėnesį įstojusiems į valstybės finansuojamas vietas. Pedagoginio profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginio gretutinių studijų studentams numatoma stipendijas didinti iki 506 eurų. Padidintas išmokas galės gauti tie, kurie turės sudarytas sutartis su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip trejus metus per penkerių metų laikotarpį.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė mokytoja Lilija Bručkienė laidoje ,,Delfi diena“ sako, jog į pedagogikos studijas vilioja stoti būtent stipendijos.

,,Manau, čia nesprendžiamos esminės problemos. Čia yra kažkoks prevencinis bandymas imituoti problemos sprendimą.”

,,Kol kas nesu visiškai įsigilinusi, bet man atrodo, nėra labai konkrečių sutarčių, kad pabaigus studijas reikėtų tam tikrą laikotarpį dirbti mokykloje ir netgi jeigu reikėtų dirbti, turbūt labai ribotą laiką ir tas jaunimas, atidirbęs mokykloje, ar jis joje liks, nėra jokių garantijų. Manau, čia nesprendžiamos esminės problemos.  Čia yra kažkoks prevencinis bandymas imituoti problemos sprendimą.

,,Tai visų pirma reikia galvoti apie tas darbo sąlygas, kurios bus sukurtos mokytojams, o ne studentams“

Bet visų pirma, kad mokiniai rinktųsi mokytojo profesiją, jie turėtų matyti, kad jiems pabaigus darbo sąlygos bus deramos, orios ir tokios, kurios padės jaunam žmogui ir išgyventi, ir  galbūt, jeigu tai mes tikėtumėmės žmonių jaunų, kad jiems padės be didelių finansinių rūpesčių ir gyventi. Tai visų pirma reikia galvoti apie tas darbo sąlygas, kurios bus sukurtos mokytojams, o ne studentams“, – teigia L. Bručkienė.

L Bručkienės interviu ,,Delfi diena“ galite rasti čia (nuo 00:19:10).