Kvietimas į viešąją konsultaciją dėl mokslo metų ilginimo

2017-04-03

alt

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ surengė švietimo darbuotojų, moksleivių ir tėvų apklausą dėl Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) ketinimų ilginti mokslo metus. Iš 15 600 sudalyvavusiųjų apklausoje 89,9 proc. atsakė nesutinkantys su ministerijos teiginiais, kad didesnis mokymosi dienų skaičius neva pagerins ugdymosi kokybę ir mokymosi rezultatus.

Tačiau ministerija, nepaisant neigiamos visuomenės nuomonės, ketina ir toliau lipti per tėvų, mokytojų ir mokinių galvas bei įteisinti šią savo idėją. ŠMM rengiamose viešosiose konsultacijose, kurios vyksta tik patiems valdininkams tinkamu metu – 13 val., neturi galimybės dalyvauti nei mokytojai, nei tėvai, nei patys mokiniai. Todėl aukščiau minėtos organizacijos nusprendė pačios surengti viešąsias konsultacijas su valdžia.

Pirmąją mokinių atostogų dieną – balandžio 10 d., kviečiami visi, nepritariantys mokymosi dienų skaičiaus didinimui, – mokytojai, tėvai, mokiniai išsakyti savo nuomonę viešojoje konsultacijoje-protesto akcijoje „Ar ilgiau yra geriau?“.

11.30 val. renkamės prie Švietimo ir mokslo ministerijos, kuriai įteiksime raštą dėl nepritarimo Vyriausybės planams ilginti mokslo metus. Mokiniai į ministeriją taip pat nuneš popierinius paukščius, simbolizuojančius laisvę į vaikystę, kuri vis labiau ribojama.

Po to keliausime prie Vyriausybės, kur reikšdami savo nepasitenkinimą reikalausime susilaikyti nuo netinkamu laiku daromų sprendimų ir spręsti aktualias švietimo sistemos problemas.

Daugiau informacijos – el. paštu vk@lsdps.lt arba tel.: (8-5) 2617 510, 8 615 34551.