KŠDPS pirmininkų tarybos posėdyje aptarta 2023 metų veikla

2024-01-08

Kaišiadorių rajono švietimo darbuotojų profesinė sąjunga naujus metus pradėjo KŠDPS pirmininkų tarybos  posėdžiu. KŠDPS  pirmininkas Vytautas Silvanavičius  pristatė KŠDPS 2023 metų veiklą ir atliktus darbus.

Pirmininko teigimu, vienas didžiausių atliktų darbų buvo Kaišiadorių r.savivaldybės biudžetinių švietimo įstaigų pedagoginių darbuotojų kelionės į darbą išlaidų dalinio kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimas, Svarbūs ir  KŠDPS pirminių organizacijų pirmininkų ir aktyvių narių dalyvavimas kasmetiniuose LŠDPS mokymuose Birštone, rugpjūčio 21-22 d., gausus Kaišiadorių rajono  švietimo įstaigų  darbuotojų dalyvavimas streike: rugsėjo 15 d. įspėjamajame streike, o rugsėjo 29 d., spalio 2-13 d., lapkričio 22-24 d. ir gruodžio 5 dienomis tikrajame streike. Pasidžiaugta  pagausėjusiu pirminių organizacijų skaičiumi: dabar KŠDPS vienija 14 pirminių organizacijų ir daugiau kaip 340 narių.

Posėdžio  metu buvo aptarta KŠDPS  pirminių organizacijų veikla, iškylančios problemos, artimiausi darbai. Tai ir  lėšų kanceliarinėms priemonėms skyrimo tvarka, mokytojo padėjėjų, dirbančių su spec.poreikių vaikais įvairiose ugdymo įstaigose skaičiaus nustatymo tvarka, darbdavio socialinės paramos (pašalpų) skyrimo darbuotojams švietimo įstaigose, apmokėjimo už darbą mokytojams dirbantiems PUPP ir rajoninių olimpiadų vertinimo komisijose ir lėšų skyrimo  tvarka,  apmokėjimas už darbą neformalaus ugdymo įstaigų mokytojams lydintiems mokinius į tarptautinius konkursus, varžybas. Pasiūlyta skatinimo priemonė pirminių organizacijų pirmininkams už aktyvios profsąjungos  veiklos organizavimą – metų pabaigoje skiriant vienkartinę išmoką.

Klausimų ir darbų  išties daug. Todėl  nėra svarbesnės užduoties, kaip  kurti palankias sąlygas profesinės sąjungos nariams, laiku pastebėti ir suteikti pagalbą sprendžiant įvairias  švietimo problemas.

 

 Pagrindinėje nuotraukoje  KŠDPS pirmininkas V. Silvanavičius,  kitose nuotraukose KŠDPS pirmininkų tarybos  posėdis

 Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkė Janina Kuliešienė