Kovo 11-osios šventė Zarasuose

2014-03-12

Zarasų miesto aikštėje kovo 11 d., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, šviečiant saulei ir plaikstantis vėliavoms susirinkome švęsti. Šventę miestui surengė ir padovanojo LŠDPS Zarasų rajono susivienijimas. Renginio režisierė Gražina Karlaitė pranešinėjo Visagino Č. Sasnausko muzikos mokyklos mokytojos Vitos Pimpienės ir jos mokinių Iljos, Justo Blaževičiaus, Mildos ir Teresės Andrijauskaičių atliekamų dainų pavadinimus. Po LŠDPS vėliava kalbėjo pirmininkas Andrius Navickas, Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Gintaras Skapas, Zarasų rajono susivienijimo pirmininkės pavaduotoja Aušra Krištapavičienė.

Po jų susirinkusius laisvus žmones sveikino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, Zarasų rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Kelečienė. Renginį stiprino Gražvydo Gasparavičiaus ir Dianos Skvarčinskaitės bei „Ąžuolo“ gimnazijos merginų choro atliekamos dainos. O Mindaugo Sinkevičiaus atliekama daina „Aš tikrai myliu Lietuvą“ pakvietė jauną ir vyresnį dainuoti kartu.

altŠis pilietiškumą ir bendrumą pažadinęs koncertas sustiprino bendruomenę. Gimnazijos virėjos Stasytė, Nina ir Barbara vaišino visus karšta arbata. Visi į šventę nešėme po „šapelį“, kaip sutartinai dirbančios bitutės, savo miesto, savo vaikų, savo tėvų džiaugsmui. Visi kartu kūrėme šventę, džiaugėmės stipria švietimo darbuotojų profsąjunga ir jos pasiekimais, linkėjome vieni kitiems stiprybės ir vienybės šventėje bei kasdienybėje.

Renginys vyko sklandžiai ir profesionaliai, šilumą ir viltį, gėrį ir vienybę jautė ir mažas, ir senas. Mokytojos senjorės, išauginusios ir išauklėjusios ištisas Zarasų piliečių kartas, teikė gėles organizatoriams, dėkojo už bendruomenės telkimą, už gerus darbus mūsų vaikų labui.

Zarasų rajono susivienijimas rengia ne tik mitingus, bet ir šventes, nes mokytojas ne tik reiklus, bet ir skatinantis, ugdantis kūrybiškumą, pilietiškumą. Kultūros centro renginį aplenkusi jaunuomenė koncerte buvo šalia savo tėvų ir senelių, mokėsi švęsti tautos šventę su miesto bendruomene. Tai geriausias mokytojo darbo įvertinimas… Ir daugybė dešimtukų už pilietiškumą…

LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo pirmininkė Eglė Naprienė