Kolektyvinis ginčas bus sprendžiamas pasitelkus tarpininką

2014-09-19

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės ir Švietimo ir mokslo ministerijos ginčui pakliuvus į aklavietę atsivėrė dar vienas kelias taikiai sureguliuoti santykius. Rugsėjo 16 d. Jungtinė atstovybė gavo švietimo ir mokslo ministro Daniaus Pavalkio sutikimą kilusį kolektyvinį ginčą nagrinėti pasitelkiant tarpininką.

Rugsėjo 18 d. įvykusiame Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos posėdyje advokatas Andrius Chudenkovas informavo, kad nors tarpininko pasitelkimas ir nėra privalomasis kolektyvinio ginčo etapas, tačiau siekiama išbandyti visas galimybes taikiai išspręsti ginčą.

Pagal Darbo kodeksą, kolektyvinio darbo ginčo sprendimo pasitelkus tarpininką užduotis – suderinti šalių interesus ir pasiekti abi puses tenkinantį susitarimą. Ministerija taip pat sutiko su Jungtinės atstovybės pasiūlyta tarpininko kandidatūra. Iš socialinės apsaugos ir darbo ministro sudaryto tarpininkų sąrašo pasirinkta Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Darbo teisės katedros docentė Daiva Petrylaitė.

Pasak advokato, ministerijos pozicija rodo, kad ji pagaliau pripažino esanti kolektyvinio ginčo šalimi. Taip atsiranda šansų, kad ginčas gali būti išspręstas taikiomis priemonėmis. Kolektyvinis darbo ginčas, kuomet pasitelkiamas tarpininkas, turi būti išspręstas per 10 dienų nuo tarpininko paskyrimo (parinkimo) dienos.

Koordinavimo taryba pritarė LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko pasiūlymui atidėti spalio 1 d. numatytą įspėjamąjį streiką laukiant, kaip pasibaigs derybos su tarpininku. Jeigu jos pasibaigs nesutarimų protokolo surašymu, bus paskelbta nauja streiko data.