Kauniečiai – mokytojai ir tėvai – skundžiasi elektronine mokinių fiksavimo sistema neformaliojo ugdymo mokyklose

2023-02-13

Kauniečiai – tėvai ir mokytojai – skundžiasi naująja elektronine mokinių fiksavimo sistema neformaliojo ugdymo mokyklose. Šių mokyklų steigėja – Kauno miesto savivaldybė – mokytojams išdalijo naujus telefonus, kuriais nuskenuojami į pamokas atvykusių mokinių skaitmeniniai duomenys. „Kaip Korėjos režime – sužymėti, suskaičiuoti, sudėlioti“, – naująją mokinių fiksavimo sistemą kritikuoja Kauno A.Kačanausko muzikos mokykloje dirbanti mokytoja ekspertė Danguolė Beinarytė.

„Tai dar vienas papildomas žymėjimo būdas, papildomas darbas – tą patį darbą  dirbame du kartus. Tai visiškai nepritaikyta sistema: mūsų darbo yra tokia specifika, kad mes ir būrelius turime, ir konkursus turime, ir atsiskaitymai yra. Mes esame mokykla, o ne būrelis – turime visą savo ugdymo procesą.<…> Jaučiame, kad mūsų darbu yra nepasitikima.<…> Taip pat kyla klausimas, kur gauta informacija sisteminama, kas ją administruoja ir o kur ji po to fiksuojama..“,– apie naująją sistemą kalba  ir  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovė ir Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos fortepijono mokytoja Vitalija Mačiokienė. 

Mokytoja D. Beinarytė pastebi, kad  mokytojai sugaišta daug valandų  ruošdami mokinius konkursams, tuo tarpu šio laiko Savivaldybė neskaičiuoja.  Jos nuomone,  ,,Savivaldybė išleistus pinigus už telefonus būtų geriau  paskyrusi   vaikų edukacijome, bendriems mokymams,  miesto renginius ar  mokytojų atlyginimams”. 

,,Čia tokia  vadinama demokratija. Tuoj mums užtrauktukais burnas užsius. Situacija tokia, kad iš tikrųjų žmonės bijo kalbėti. <…> Savivaldybės pozicija   – nenorit – nesimokinkit arba išeikit iš darbo’, – ironizavo mokytoja.   

Atsirado ir mokytojų, kuriuos ši tvarka pastūmėjo išeiti iš darbo. „Tai yra totali kontrolė. Tai tas pats, kas mokytojui uždėti apykoję. Prirakinti prie klasės ir pasakyti – tu pradedi tada, o tada – išeini“,– savo nuomonę išsako išėjusi iš darbo gitaros mokytoja Inga Raginienė.

Daugiau čia

LŠDPS informacija, paruošta pagal Lrt.lt