Jau įsibėgėjus švietimo įstaigų nuotoliniam mokymui netikėtas buvo ŠMSM ministro A. Monkevičiaus siūlymas trumpinti mokslo metus.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) prieštarauja ugdymo proceso nutraukimui.
„Ilgą laiką mes tylėjome, stengėmės nereikšti nuomonės suprasdami, kad situacija yra įtempta ir sudėtinga, ministerijai nekėlėme jokių reikalavimų. Tačiau pamatėme, jog tylėti dėl ministerijos blaškymosi daugiau nebegalima. Mūsų argumentai yra labai aiškūs. Taip, girdim ir tai, kad kai kur stringa nuotolinis mokymas. Bet vertinant iš esmės, ar išvis nemokant pasiektume geresnių ugdymo rezultatų? Visi puikiai supranta, kad geriausia, jei ir kyla problemos, jas spręsti ir toliau mokyti negu nutraukti mokymą”, – sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas Lietuvos žinių radijui.
„Ar tikrai sutrumpinus mokslo metus darbo krūvis sumažės? Tikrai ne. Kiltų įtampa bei stresas dėl dalykų programų perskirstymo ir išdėliojimo. Dabar krūvis jau yra milžiniškas tiek mokytojams, tiek mokiniams: mokytojai pradeda dirbti septintą valandą ryto, baigia septintą valandą vakaro, iki galo ne viską dar atlikę, o ir mokiniai, baigę klasės darbus nuotoliniu būdu, vėliau sėda prie namų darbų. Tai reiškia, krūvis yra tikrai didelis ir trumpinant mokslo metus jis dar didėtų. Be to buvo kalbama, jog sutrumpinus mokslo metus, galima naudoti įvairias edukacines priemones (kaip stovyklas ir panašiai). Tačiau šiuo metu tikrai neverta tikėtis jokių papildomų veiklų nutraukus ugdymą nuotoliniu būdu”, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas.
A.Navickas priminė, jog Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nebuvo ilgesnių mokslo metų šalininkė, kadangi ugdymo kokybei tai neturi didelės įtakos. Vis dėlto buvo priimtas sprendimas ilginti mokslo metus. Todėl dabar nereikia kelti streso ir blaškytis vienais metais ilginant mokslo metus, o kitais metais trumpinant. Ugdymo procesas turi tęstis, kad ir nuotoliniu būdu. Tikėtina, kad daugelį metų gali būti epidemijų, karščių, šalčių, tad nuotolinės galimybės tokiu priverstiniu būdu kaip tik spręstų ir šias problemas.
Šiandien oficialioje ŠMSM svetainėje skelbiama informacija, jog ministras A. Monkevičius siūlo ugdymą organizuoti iki birželio 1 d., vėliau mokyklai nusprendus gali tęstis ugdymas, vykti neformalaus švietimo veiklos, individualios konsultacijos vaikams. Teigiama, jog atitinkamos rekomendacijos bus pateiktos mokykloms.
(Žinių radijo nuotrauka)
LŠDPS informacija
Žinių radijo laidos Dienos klausimas „Ką daryti su mokslo metais?” įrašas
(Andriaus Navicko interviu klausykitės nuo 17:20 iki 25:50 min.)